Печера «Попелюшка»

8 Березня, 20123:13 pm

0


Печера «Попелюшка»

Печера «Попелюшка»

Печери незмінно асоціюються з таємницями. У багатьох випадках ці «Таємниці» є відверто перебільшеними, а красиві легенди про них покликані, як правило, відповідати невимогливим смакам широкої публіки.

1) Проте з печерою «Попелюшка» ситуація є абсолютно іншою. Це — дійсно одна з найтаємничіших печер у світі. І одна з найбільших. Дотепер невідомо, чи закінчується лабіринт її підземних галерей у Дністра або тягнеться на багато сотень, а то і тисячі кілометрів, прорізаючи вапняки Подільської височини.

2) А що зв’язує «Попелюшку» з найглибшими океанськими западинами? Адже саме тут вперше в умовах суші було знайдено маловідомий мінерал марганцевої групи бернесит, який залягає цілими пластами. Дотепер цей мінерал зустрічався лише на багатокілометрових глибинах на дні океану!

3) А звідки узявся в залах і галереях підвищений вміст вуглекислого газу? При надмірній концентрації це, як відомо, є небезпечним для життя. Цікаво, що концентрація вуглекислого газу має свою циклічність — сезонну і багаторічну. Зареєстровано в печері і скупчення радіоактивного газу радону — активний спелеолог може одержати таку ж дозу, як і працівник атомної станції…

4) Безумовно, мають рацію дослідники, які говорять, що роботи тут ще непочатий край. Поки в світовому рейтингу «Попелюшка» займає восьме місце за довжиною досліджених ходів (90 км) і третє — серед печер гіпсових. Але це поки. Відкрили «Попелюшку» тільки в 1977 р., отже можна вважати, що її історія лише починається.

5) Лабіринти «Попелюшки» розташовуються в три яруси в 30-метровій товщі гіпсу. Верхні і нижні, яруси з’єднуються колодязями завглибшки 15-20 м. У верхніх ярусах зустрічаються озера різних розмірів і глибини, нижній поверх практично повністю затоплено.

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.