Перспективи розвитку малого підприємництва

12 Квітня, 20132:50 pm

0


Перспективи розвитку малого підприємництва

Економіка країни стійко розвивається, послідовно знижується рівень інфляції, зростає товарообіг.

Це важливі передумови для бізнесменів, які означають, що ринок стабільно розвивається.

У велика увага приділяється прискоренню процесів створення нових приватних структур на основі широкої підтримки державними органами малого бізнесу і приватного підприємництва.

Це дозволяє створювати нові робочі місця, збільшувати зайнятість населення, наповнювати ринок товарів і послуг, що сприяє зниженню цін, поліпшення якості продукції, збільшення доходів домогосподарств, які сприяють зростанню добробуту населення і авторитету країни в світі.

З метою якнайшвидшого розвитку малого бізнесу були прийняті і реалізуються закони. Вживаються заходи дозволили здійснити глибокі структурні перетворення економіки, забезпечити більш ефективне використання матеріальних, природних трудових ресурсів, а також певне зростання виробництва в деяких важливих галузях народного господарства.

Державна підтримка також вельми істотно впливає на розвитку індивідуального та сімейного підприємництва. Слід зазначити, що для цієї групи малих підприємств як і раніше активно використовується інструменти прямого фінансування: субсидії, пільгові позики, держконтракти, безоплатні гранти, зниження податків і державних мит для індивідуальних винахідників і т. п.

Слід зазначити, що малий бізнес, відповідаючи вимогам світового стандарту, має, тим не менш свою місцеву специфіку. Наприклад, традиційні види підприємництва в домогосподарстві.

• малі підприємства з виробництва національних солодощів. Цей вид діяльності дуже поширений, тому що витрати дуже швидко окупаються в силу того, що на всіх національних святах і заходах широко вживаються національні солодощі.

• малі підприємства з вишивки національного одягу, який теж є досить популярним видом діяльності, тому що така продукція користується великим попитом як у місцевого населення, так і у приїжджих, особливо у туристів.

• різьба по дереву – дуже поширені вид діяльності сімей (дідусь, батько і син), що передаються у спадок від батька до сина. Останнім часом відкриваються все більше приватних підприємств, дрібних кооперативів, малих підприємств з виробництва виробів з деревини та відходів з нього (виробництво меблів і т.д). Навіть багато закордонних клієнтів заходять на сайт мебель на заказ Киев, щоб замовити послуги умільців.

• виготовлення виробів з металу, яке є одним з видів національного промислу і вельми популярне серед місцевого населення.

Як правило, в даних видах малі підприємство виграють за рахунок вузької спеціалізації, здатності точно слідувати запитам конкретного клієнта, використання місцеві ресурсів і продаж товарів складає на місцевих ринків.

Створення та розвиток малих підприємств сприяє вирішенню проблеми зайнятості населення республіки, особливо молоді, а також жителів сільської місцевості. Зокрема, через створення підприємств, кооперативів з використанням праці на дому за участю пенсіонерів, інвалідів, матерів, що перебувають у відпустках по догляду за дитиною, а також студентів.