Перспективи розвитку сфери створення додатків для сучасних гаджетів

19 Вересня, 20152:57 am

0


Перспективи розвитку сфери створення додатків для сучасних гаджетів

Популярність портативної електроніки та мобільних гаджетів у наш час важка заперечити. За новинами сучасного ринку мобільних телефонів дуже тяжко слідкувати, тому що швидкість створення нових технологій на розробок досягла рекордних показників. Тому найчастіше середньостатистичний користувач слідкує за справжньою битвою флагманів, які часто представляють не тільки свій бренд, але й операційну систему, на якій вони. У цьому контексті дуже цікаво слідкувати за протистоянням meizu mx5 vs iphone.

У таких умовах дуже популярними стають мобільні додатки та програмне забезпечення і саме популярність тієї чи іншої мобільної платформи чи операційної системи визначає майбутнє розробників. Сьогодні сфера створення мобільних додатків знаходиться на високому рівні розвитку і лише динаміка розвитку популярності розумних гаджетів допоможе перейти їй на новий рівень.

Прикладні програми для систем мобільного зв’язку поділяються на:

– персональні додатки, що забезпечують доступ до інформаційних сервісів;

– системи моніторингу та системи віддаленого управління, браузери, дозволяють завантажувати сторінки у мережі Інтернет;

– мобільні ігри, мережеві багатокористувацькі гри;

– бізнес-додатки, клієнти інформаційних систем масштабу підприємства;

– комерційні веб-додатки (Інтернет-банкінг та інші види віддаленого доступу).

Розробнику при створенні додатків необхідно враховувати цілий ряд особливостей, що визначаються архітектурою цільових пристроїв:

– Критичність розміру коду програми;

– Дизайн користувальницького інтерфейсу;

– Швидкість передачі і збереження даних;

– Технічні труднощі при вирішенні характерних завдань;

– Передача структурних даних;

– Синхронізація передано інформації;

– Реалізація криптографічних систем.

У сфері розробки прикладних програм для систем мобільного зв’язку виділяють наступні інформаційні технології:

– Microsoft;

– Java;

– Flash

– Brew;

– Symbian;

– Linux;

– Apple OS;

– Android та багато інших.

У поточний період ведучими, з точки зору популярності, функціональності і перспективності, є інформаційні технології: додатки для платформ Apple OS та Android, Java, Flash.

У процесі вибору інформаційної технології для розробки прикладної програми для систем мобільного зв’язку, враховуються наступні компоненти:

– платформа розробки;

– засіб розробки

Мобільні прикладні програми розробляються для півтора десятків платформ. Для вище перерахованих інформаційних технологій, існують відповідні платформи розробки: Microsoft – Microsoft .NET, Java – J2EE / J2ME, Flash – Flash Platform.

До інших можна віднести RIM (Blackberry); Palm OS; Windows РC; Series 60 Platform; Real-time OS; Embedded Linux Flash Platform.

Сьогодні вітчизняні спеціалісти працюють над створенням корисних додатків, які можуть бути використані у різних сферах – починаючи з навчального процесу і завершуючи сферою розваг.

Літературні джерела:

Нікіфоров A.C., Соколова Я. В. Дослідження інформаційних технологій створення прикладних програм для систем мобільного зв’язку. // “Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки” (25-27 березня). – СНУ, 2009. – 606 с.