Перспективи вирішення проблем реалізації сільськогосподарської продукції

1 Вересня, 20134:54 pm

0


Перспективи вирішення проблем реалізації сільськогосподарської продукції

Для сучасного розвитку АПК дуже вигідним напрямком є розвиток виробництва сільськогосподарської продукції, особливо для подальшої переробки. Кліматичні умови та інші фактори виробництва дозволяють розглядати сільськогосподарську продукцію в якості пріоритетного напрямку, як у сирому вигляді, так і в переробленому вигляді.

На сьогодні розроблені багато типів проектів з переробки сільськогосподарської продукції. На ринку такої продукції спостерігається досить жорстка конкуренція, особливо на міжнародному ринку. Витримувати таку конкуренцію вельми важко.

Як загальновідомо, для того, що б стати конкурентоспроможним виробником, необхідно враховувати як мінімум три речі – це:

– Якість, в тому числі смакові якості харчових продуктів;

– Ціну товару;

– Зручність споживання, включаючи доставку товару до споживача.

На жаль, за багатьма позиціями вітчизняні виробники сільськогосподарської продукції відстають від конкурентів.

У свою чергу, вивести виробництво до рівня конкурентоспроможності – це не тільки ефективність, а й імідж, престиж для фірми, регіону і країни в цілому.

У свою чергу, досягнення конкурентоспроможності вимагає злагодженої та комплексної роботи не тільки в межах переробки, але по всьому ланцюгу – виробник сировини – переробка – споживач. Зрозуміло, що коли немає ніякої виробничої та технологічного зв’язку між селянами і сферою переробки, а так само споживачами продукції, то мови про досягнення конкурентоспроможності і не може бути.

Виходячи з цього, сформулюємо і свої деякі пропозиції до переробки.

1. Переробні підприємства не повинні бути обов’язково громіздкими, призначеними для випуску різних видів продукції і різних найменувань. У цьому зв’язку, великі підприємства універсального типу вигідні тільки за наявності більшої кількості споживачів і стабільного постачання сировини. Також ефективним буде використання сучасного обладнання, наприклад в сфері молочних продуктів – апарат АКМ 98 “Фермер” (amtorg.com.ru).

2. Враховуючи характер зв’язків виробників сировини і переробки, а так само їх із споживачами продукції слід налагодити технологічні зв’язки. На сучасному етапі, саме нова технологія, здатна забезпечити відповідну якість і смакові якості, які в свою чергу є запорукою успіху в будь-якій галузі.

3. Серйозна робота належить в області вивчення ринку. Слід вважати невиправданим вирощувати продукцію про всяк випадок без попереднього обґрунтування та вивчення параметрів ринку. Для цього, має бути створена відповідна ринкова інфраструктура з відповідною інформаційною базою. Цю роботу без допомоги держави практично здійснити неможливо.

4. Економічна ефективність, як збірне поняття забезпечується не тільки у виробничій або торговельній сфері, а й створенням умов роботи, досконалістю нормативно – правових відносин, системою ефективного контролю, в тому числі з боку громадськості.

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.