Підбір навчального обладнання та робота навчально-дослідної ділянки

Лютий 2nd, 20141:45 pm

0


Підбір навчального обладнання та робота навчально-дослідної ділянки

Навчально-дослідна ділянка створюється при школі як база для проведення навчально-дослідної і практичної роботи з природознавства і біології, прищеплення учням навичок і вмінь вирощування сільськогосподарських рослин і тварин.

Розмір навчально-дослідної ділянки залежно від типу школи і кількості учнів має дорівнювати від 0,5 до 2 га.

Планування ділянки залежить від того, на кого вона розрахована: тільки на учнів у початкових класах чи у старшій школі. У школі площа розподіляється так, щоб на одній її частині були ділянки для роботи учнів 1-4 класів, а на другій – середніх і старших класів.

У містах і робітничих селищах, де нема можливості забезпечити кожну школу відповідною земельною ділянкою, організовують міжшкільні навчально-дослідні ділянки або проводять роботу з учнями на ділянках станцій юних натуралістів, палаців піонерів, тресту зелених насаджень, у ботанічних і зоологічних садах, скверах, парках.

План роботи на навчально-дослідній ділянці складають до початку навчального року і обговорюють на педагогічній раді.

Навчальне обладнання: до навчального обладнання належать шкільні меблі, наочні посібники, лабораторне обладнання, екскурсійне спорядження, спеціальне устаткування для навчальних майстерень, інструменти та інвентар для роботи учнів у майстернях, на шкільній ділянці, фізкультурне обладнання, бібліотечний інвентар, письмове, креслярське приладдя, навчальні посібники та ін.

Номенклатура навчального обладнання, його типи, кількість комплектів встановлюється залежно від типу школи, кількості учнів, відповідно до вказівок міністерства освіти про типове обладнання шкіл.

Набір обладнання для класу включає: парти, класну дошку, стіл і стілець для вчителя, шафу.

Парти підбирають відповідно до зросту учнів. Класні дошки покривають чорною фарбою (не лаком). Вони бувають настінні, переносні, на блоках. У початкових класах класну дошку укріплюють на рівні 75-80 см, а в середніх і старших – на 1 м. над підлогою.

Класні шафи бувають внутристінні і пересувні. Зручніші внутристінні; вони економлять площу класу і гігієнічніші, бо прибирати сміття і порох з-під пересувної шафи важче. Пересувні шафи не повинні бути громіздкими. Орієнтовний їх розмір: одинарної – 210Х 105X40 см, подвійної -210X160X50 см.

Усі класні меблі підбирають одного стилю і кольору. Крім зазначеного основного обладнання, класне приміщення забезпечується і допоміжним приладдям: підставками для карт, таблиць, рейками по стінах з гачками й затискачами для вивішування наочних посібників, дошкою оголошень та скринькою для сміття, яку ставлять у задньому кутку класної кімнати.

До навчальних посібників належать: навчальні карти, картини, таблиці, схеми, колекції, моделі, препарати, гербарії, діапозитиви і навчальні кінофільми, портрети тощо.

Навчальні наочні посібники повинні відповідати певним дидактичним вимогам, бути зручними для користування в класі, довго зберігатися.

Відомості про автора: С. Ф. Збандуто