Підходи до мотивації персоналу у компанії

21 Серпня, 20135:31 am

0


Підходи до мотивації персоналу у компанії

В сучасних умовах найбільш ефективною є нематеріальна мотивація, яка заснована на увазі до особистості співробітника і визнання його професійних успіхів.

Також існує система заходів яка дозволить підвищити ефективність використання трудового потенціалу, а саме:

1. Надання допомоги лінійному керівнику для розвитку персоналу та більш кращого використання трудового потенціалу підприємства. Спеціаліст у сфері управління людськими ресурсами має бути висококваліфікованим радником і консультантом керівника підприємства. Він повинен постійно шукати нових кваліфікованих робітників для підвищення ефективності роботи компанії. Для цього доцільно використовувати сучасні технології, наприклад веб сайт http://hh.ua/, який дає можливість спеціалістам знайти роботу в Севастополі та інших регіонах країни, а працівникам у сфері управління людськими ресурсами – шанс знайти новий персонал.

2. Істотна зміна системи мотивації, найважливішими принципами якої мають стати: формування системи відповідності оплати праці реальному внеску працівника в загальний результат, підтримка і стимулювання творчої і інтонаційної діяльності працівників.

3. Створення умов для підвищення професійної компетенції персоналу, використання системи безперервного навчання персоналу на підприємстві та розробка цільових комплексних програм.

4. Збільшення повноважень працівників. Це підвищить мотивацію співробітників до виконання завдань, так як працівники самі підвищують ефективність своєї праці, вибирають шляхи виконання поставлених завдань і застосовують свої творчі здібності.

При прийомі співробітників на роботу дуже важливо визначити, який вид мотивації для нього є пріоритетним. Людина, для якої головне – матеріальна стимуляція, буде проявляти меншу ініціативу у нововведеннях, творчих розробках, навчанні, ніж особа, для якої гроші не є основним фактором, щоб працювати професійно і якісно.

Ще однією проблемою українських підприємств є те, що при виборі методів стимулювання персоналу на продуктивну працю, роботодавці воліють нематеріальні формам заохочення грошовим. Однак і вони також можуть тягти за собою грошові витрати. Так наприклад організація акцій і внутрішніх заходів на підприємстві вимагають витрат з боку підприємства, а іноді і дуже значних. Також не слід забувати, що якщо заробітна плата працівника не буде відповідати витраченому праці, то за допомогою нематеріального заохочення плинність кадрів зупинити не вдасться.

Грамотно спланована і впроваджена система мотивації дозволяє підвищити ефективність роботи персоналу, збільшувати обсяги продажів, покращувати виробничий процес та обслуговування клієнтів, без великих матеріальних витрат з боку компанії. А відсутність мотивації – це перший крок до занепаду фірми, оскільки працівник, яка не задоволений результатами праці або винагородою буде виконує роботу неякісно, ​​поширювати негативну інформацію про підприємство, що в результаті призведе до втрати іміджу підприємства.

Таким чином, керівник який зацікавлений в ефективній діяльності підприємства повинен завжди піклуватися про своїх працівників і мотивувати їх працю не тільки нагородами та преміями. Крім того повинні використовуватися такі засоби мотивації як: прохання, порада, навіювання, примус, психологічний підпорядкування групи, покарання, критика, осуд, наказ, вказівка, розпорядження.