Пом’якшувачі води

14 Листопада, 20115:35 pm

0


Пом’якшувачі води

Шкідливі домішки видаляються з води, до того як вона надходить до нас в будинку, але розчинені в ній мінеральні речовини з грунту зберігаються, і саме їх концентрація визначає м’якість та твердість води. Зазвичай вода м’яка, але є місцевості, де вода тече більше під землею, ніж по поверхні, і тому збільшується концентрація мінералів, що робить воду жорсткою.

Жорсткість води

Мінеральні солі залишаються на внутрішній поверхні труб, баків і особливо баків для гарячої води у вигляді твердих відкладень. Якщо концентрація цих речовин дуже висока, то відкладення в кінцевому підсумку можуть так ізолювати нагрівальні елементи, що їх ефективність знижується на 15% і більше (до 70%).

Більш очевидним наслідком впливу жорсткої води є зміна кольору ванн і раковин, засмічення душових розпилювачів, утворення плям на поверхні нержавіючої сталі і накипу в чайниках і кип’ятильниках. Більшість людей з цим змиряться – але ці негативні прояви можна зменшити або навіть зовсім усунути за допомогою установки пом’якшувача води. Також у наш час великою проблемою є чистота води. Всім рекомендую подумати про фільтри, а детально про них можна прочитати на сайті: недорогие фильтры для воды.

Домашні пом’якшувачі води

Пом’якшувачі води працюють на принципі іонного обміну. Вхідна вода протікає через камеру з синтетичною смолою, яка поглинає утворені відкладення іонами кальцію і магнію і заміщає їх іонами натрію.
Після трьох-чотирьох днів смола втрачає здатність поглинати мінеральні солі, і прилад автоматично промиває камеру сольовим розчином для відновлення смоли. Дозаправка сіллю звичайно потрібно через два або три місяці. Пом’якшувач оснащений таймером, так що можна програмувати регенерацію смоли на той період, коли споживання води мінімально – як правило, на ранні ранкові години.

Установка пом’якшувача води

Установка пом’якшувача може виявитися досить складною роботою, тому що включає в себе велику кількість робіт. Встановлення перепускних ліній дозволяє ізолювати прилад при його обслуговуванні, не відключаючи воду в іншій частині будинку. Крім того, потрібно перед нею зробити трубу відгалуження для подачі непом’якшеної питної води до кухонної раковини.

Встановіть у системі безповоротний клапан, щоб запобігти зворотному потоку жорсткої води. Може знадобитися і редукційний клапан. Вам буде потрібен зливний кран (вентиль) для спуску води з стояка. Деякі виробники докладають інсталяційний комплект, в який входить все необхідне обладнання. Треба буде забезпечити каналізаційний стік у вигляді водозабірної труби і сифона, як для пральної машини.