Поради щодо розумної економії електроенергії

26 Січня, 20124:23 am

0


Поради щодо розумної економії електроенергії

З усіх боків чути заклики заощаджувати енергію – це стосується не тільки корисних копалин, таких як вугілля, нафта і газ, але й електроенергії. Проте наші рахунки за споживання електроенергії самі по собі є достатнім стимулом для пошуку шляхів зниження її витрат.

Нікому не подобається жити в погано опалювальному або слабо освітленому будинку, без гарячої води, холодильника, телевізора та інших зручностей – але завжди є можливість визначити, де енергія витрачається даремно, і знайти способи знизити непотрібні втрати без збитку для комфорту або розваг.

В першу чергу до економії потрібно підходити з розумом

При встановленні електропроводки, неважливо – самостійної або за допомогою послуг професіонала – не намагайтеся заощадити на кількості електророзеток і встановити їх менше, ніж потрібно. При модернізації проводки зробіть стільки розеток, скільки вам може знадобитися для використання.

Не обмежуйте, без необхідності, використання освітлення. При розумному застосуванні освітлювальні прилади споживають відносно небагато електроенергії, тому не варто піддаватися ризику нещасних випадків – наприклад, на погано освітлених сходах. Аналогічно немає потреби напружувати зір при освітленні кімнати за допомогою однієї лампочкою на стелі, у той час як додаткові світильники можуть забезпечити зручне і красиве освітлення. Особливо у наш час коли є сучасні лампи, які гарно виглядають, добре освітлюють і споживають мало електроенергії.

Трохи про прилади, які сприяють економії електроенергії

Один із способів знизити витрати на електроенергію полягає у встановленні приладів, які регулюють опалення в будівлі у відповідності з вашим способом життя (та згідно економного температурного режиму).

Термостати

Більшість сучасних систем опалення в тій або іншій формі керуються температурним режимом за допомогою термостата – приладу, який вимикає опалення, коли температура досягає певної мітки. У цьому випадку Вам доведеться поекспериментувати, щоб підібрати найбільш відповідний для вас мікроклімат. Якщо градуювання шкали термостата більш конкретна, спробуйте температуру 18 ° С для повсякденного режиму – хоча літні люди можуть відчувати себе більш затишно при 21 ° С. Крім грошової економії термостат в баку нагрівача води попереджає підвищення її температури до небезпечного рівня.

Таймери

Навіть при наявності термостат-контролю опалення обходиться дорого, якщо воно працює постійно. Але можна встановити автоматичний вимикач з реле-таймером, яке буде вмикати і вимикати опалення у встановлений час. Встановіть його на вимикання за півгодини до того, як всі покинуть будинок або підуть спати, тому що будинок остигає поступово. Аналогічний прилад може робити воду максимально гарячою, коли це дійсно потрібно.

Контроль споживання енергії

Щотижня записуйте показання лічильника. Позначайте дати, коли приймалися будь-які заходи щодо економії споживання електроенергії, і перевіряйте їх ефективність за показниками лічильника.

Сучасні лічильники показують цифри або розряди числа, яке являє собою загальну кількість одиниць енергії (кіловат-годин), спожитих за весь період підключення лічильника. Для підрахунку споживання енергії після останньої плати за неї просто відніміть зазначене в оплаченому рахунку кількість кіловат-годин з поточного показання лічильника.