Предмет діяльності лікаря отоларинголога

Січень 14th, 20136:45 am

0


Предмет діяльності лікаря отоларинголога

Отоларингологія займається консервативним і хірургічним лікуванням захворювань, що вражають верхні відділи дихальних шляхів і травного тракту.

Вона охоплює широкий спектр хірургічних процедур, від відносно простих (видалення аденоїдів) до вкрай складних (наприклад, видалення злоякісних пухлин придаткових пазух носа).

У тісній співпраці з отоларингологами часто працюють і інші фахівці:

– пластичні хірурги – вони беруть участь в реконструктивних етапах операцій з приводу видалення злоякісних пухлин в області голови та шиї;

– нейрохірурги – займаються лікуванням захворювань, що зачіпають порожнину черепа;

– променеві терапевти – надають допомогу онкологічним пацієнтам.

Лікарі отоларингологи займаються лікуванням пацієнтів з будь-якою патологією таких органів як вухо, горло чи ніс (лор-органів). Проте є фахівці, діяльність яких розвивається у більш вузькому напрямі.

Таким лікарям часто доводиться проводити риноскопію, тобто обстеження порожнини носа. Для цього вони використовують спеціальні медичні інструменти і часом проводять цю процедуру вдома. Часто хворі обирають такий вид огляду, оскільки не мають змоги відвідати лікаря у лікарні. Добре, що фахівці клініки “Первый Доктор” надають таку послугу як вызов лора на дом. В такому випадку Ви зможете пройти обстеження прямо в себе вдома.

Давайте проведемо короткий огляд інших спеціальностей таких лікарів.

Ринологія

Лікарі займаються діагностикою та лікуванням захворювань носової порожнини. Часто до ринологів звертаються пацієнти з алергічним рино-синуситом. До інших захворювань носових пазух відносять хронічні синусити (запалення однієї або декількох придаткових пазух носа) і поліпи носа (доброякісні пухлини).

Отологія

Діагностика та лікування захворювань зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха є основними заняттями цього лікаря. Спектр отологічних патологій є величезним, але найчастіше лікарі стикаються з такими захворюваннями, як ексудативний отит та хронічні інфекційні захворювання середнього вуха (для їх лікування застосовується мастоідектомія).

Деякі отоларингологи вибирають спеціалізацію в області нейроотологіі, яка займається патологією внутрішнього вуха і його зв’язків зі стовбуром головного мозку.

Хірургія голови та шиї

Хірург такої спеціалізації займається діагностикою та лікуванням пухлин голови та шиї. Найбільш часто зустрічаються злоякісні утворення гортані. Веденням пацієнтів з підозрою на онкологію займається цілий ряд фахівців у профільних клініках.

Отоларингологія спеціалізується на лікуванні захворювань вуха, горла і носа. Ця область медицини включає широкий спектр хірургічних процедур.

Однією з рутинних хірургічних операцій є видалення аденоїдів, яка зазвичай проводиться через ротову порожнину.