Про науку та техніку в Україні

26 Січня, 20123:44 am

0


Про науку та техніку в Україні

У кожній країні приділяють багато уваги розвитку науки та техніки. Це має велике значення для розвитку народного господарства. Прогрес у науці – це передумова прогресу у техніці та взагалі в усіх галузях суспільного життя. При цьому необхідно пов’язувати наукові доробки з практичними вимогами життя суспільства. Перед українською державою стоїть тепер важливе завдання – підняти економіку країни до високого рівня.

Найважливішим на сьогодні є сприяти розвитку важкої промисловості. Весь український народ мусить робити все для того, щоб виконати великі завдання сучасності. І це – можливо. У нашій країні високорозвинена промисловість, що виробляє засоби виробництва. Це передусім машинобудування, будування літаків, кораблів та електротехнічна промисловість. Найкрупніші машинобудівельні заводи знаходяться у Запоріжжі та Дніпропетровську, суднобудування сконцентровано у Миколаєві та Херсоні.

Літакобудування також високорозвинене. Про це свідчить, наприклад, найкрупніший та найкрасивіший лайнер «Мрія». На сайті все о авиации я прочитав більше про цей лайнер. Насправді це найбільший літак у світі (виходить Україна це країна розвиненого авіабудування). За свій розмір і свою потужність Ан-225 «Мрія» під кодовою назвою «Cossack» був занесений до книги рекордів Гіннеса і поставив більше двох сотень рекордів.

Після того, як Україна домоглася незалежності, виникла можливість розвивати науку та дослідницьку роботу. Для того в країні є Академія наук. Це – провідна наукова інстанція що об’єднує в собі усіх видатних учених країни. Головним завданням Академії наук України є сприяння теоретичним дослідженням та прикладній науці в Україні. Тут розвиваються найсучасніші галузі науки: кібернетика, радіоастрономія, електроніка тощо.

До найважливіших наукових напрямків належать дослідження атомного ядра та дослідження Всесвіту. Учені України також брали і беруть участь у дослідженні Всесвіту. Тут передусім слід назвати Миколу Кибальчича, Сергія Корольова та Юрія Кондратюка.

Під керівництвом С.Корольова вперше в історії людства 4 жовтня я 1957 року стартував до космосу перший штучний супутник Землі, а 12 квітня 1961 – космічний корабель із людиною на борті.

Читаючи таку статистику і рекорди насправді бере гордість за те, що ми є частиною такої великої країни з чесними, відкритими і працьовитими людьми.