Про українську діаспору

29 Січня, 20124:38 am

0


Про українську діаспору

Слово «діаспора» походить з грецької та означає розкиданість. Взагалі, діаспора – це значна частина народу, етнічної спільноти, що розкидана за межами країни. Українська діаспора виникла внаслідок вигнання, насильницького переселення, погрози геноциду та впливу економічних факторів.

Наприкінці XIX та на початку XX сторіч почалась масова міграція українців за кордон. Вони емігрували через важке життя. Головним чином, це були безземельні або малоземельні селяни. Вони переселялись найчастіше до Південної та Північної Америки. Дуже, багато українців живуть у Канаді, СІНА, Бразилії, Аргентині, Парагваї та Уругваї. У цих країнах було дуже багато незаселеної переліжної землі. Вона була засвоєна українцями.

У європейських країнах є також багато українців. Вони живуть у Франції, Англії, Чеській республіці, Словаччині, Угорщині, Румунії, Німеччині, Австрії, Польщі та у багатьох інших країнах.

Тисячі українців мусили покинути свою Батьківщину через політичну ситуацію, що виникла з 1917 року: Комуністичний режим переслідував усіх патріотично настроєних людей. Лише деяким вдалося емігрувати за кордон. Там вони знайшли собі місце для проживання і нові робочі місця: електрики на дизайнери виробляють лампы, програмісти – програми та Інтернет сайти, вчителі – навчають дітей української мови, і так далі.

Українці заснували за кордоном свої організації, зберегли свою рідну мову, культуру та передусім свою любов до Батьківщини, до України. Це можна побачити на таких прикладах. У Канаді поставлені такі пам’ятники: Київському князю Володимиру, українським письменникам та поетам Маркіяну Шашкевичу, Тарасу Шевченко, Лесі Українки, Василю Стефанику, Івану Франко та голодомору 1933 року. У Вегревілі стоїть величезна 20-метрова писанка, що стала символом української спільноти в Канаді. На спомин про жертви Чорнобилю була посаджена сосна.

Українська діаспора постійно боролась за самостійну Україну, за українську мову, культуру, побут та звичаї. Українські спільноти всіх країн мають між собою культурні зв’язки. Вони мають також добрі зв’язки з українським урядом. Вони хочуть бути корисними для України. Крім того, вони також потребують допомоги від української держави. Ця допомога стосується вивчення рідної мови, української літератури, історії, географії.