Про значення формування брендів на ринку меблевої продукції

Червень 6th, 20152:34 am

0


Про значення формування брендів на ринку меблевої продукції

Сьогодні за функціональністю пропоновані на ринку товари практично не відрізняються один від одного. У таких умовах кожен виробник бореться за свого споживача і робить все можливе, щоб залучити нових клієнтів. Вони придумують різноманітні і яскраві упаковки для товарів, імена компаній і логотипи, щоб хоч якось довести споживачеві свою індивідуальність.

Саме в таких умовах з’являються бренди. Бренд – в перекладі з англійської мови означає фірмовий знак, торгова марка. Так само вважається, що це слово прийшло з давньонорвезької мови, і означало процес нанесення тавра. Багато зарубіжних вчених в галузі маркетингу розглядають бренд, як товар з підкріпленням, товар з додатковими вигодами.

Однак з численного числа створюваних компаній і брендів на ринку залишаються одиниці. Хитромудрі символи та імена вже не можуть допомогти їх творцям (адже це тільки візуальна відміна). Здавалося б, чому, адже ринок зростає, це підтверджується зростанням обсягу споживання.

Вся справа в споживачі, він став примхливим і розбірливим в пропоновані товари. Просто споживач змінився, він еволюціонував – коли йому треба було задовольнити самі звичайні потреби, він був готовий купувати і платити за будь-який товар.

У сучасному маркетингу та менеджменті збільшується значення психології. Мається увазі, як психологія особистості, так і суспільства в цілому. Отже, і стимулюючі споживача до купівлі інструменти і стимули повинні бути не тільки фізичні – володіння дорогої машини, можливість носити одяг з ім’ям найвідомішого дизайнера.

Кожен бренд має свою ідеологію і ідею. Наприклад, ідеєю бренду може бути – виробництво найсучасніших меблів або створення ексклюзивних аксесуарів для інтер’єру і т.д. Кожен споживач має свої цінності, немає такої людини, яка їх не мав. Тому виробники сьогодні надають величезні можливості для персоналізації. Наприклад, бажаючи купити дивани недорого в Києві, можна попередньо продивитися доступний асортимент в мережі і зробити вибір до покупки.

Бренд, ідеологія, якого будується на цінностях споживача, або де ідеологія замінена на цінність, здатний проіснувати на ринку значно довше, ніж компанія (бренд), яка містить лише візуальні відмінності. Одним словом – це стимулювання споживчої активності на основі особистісних цінностей, якими володіє кожен з нас.

Бренд-менеджер і маркетинг-експерти повинні взяти на замітку те, що бренд це ілюзія, яка викликає певні емоції у споживача товару. Саме та чи інша цінність, закладена в ідеології бренду здатна створити ілюзію, яка дасть можливість споживачеві отримати бажані емоції. До того ж за ці емоції споживач готовий платити.

Можливо, це всього лише один з етапів розвитку людства в цілому і маркетингу окремо. Якщо споживач задовольнив всі свої фізичні, першорядні потреби і більше нічим не вдається привернути його увагу, треба задовольнити його внутрішні потреби.

Всі виробники звертають уваги тільки на фізичні потреби споживача. Стимулюють споживача до купівлі, тільки цим. Не треба забувати, що споживач має ще й емоції, і він хоче їх відчувати. Споживач еволюціонує і змінюється, значить і методи його стимулювання повинні змінюватися, еволюціонувати.

Літературні джерела:

Куматренко П.М. Цінності споживача як основа формування брендової політики підприємства. // “Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки” (25-27 березня). – СНУ, 2009. – 606 с.