Регіональний ринок нерухомості в умовах транзитивної економіки

2 Травня, 20131:40 pm

0


Регіональний ринок нерухомості в умовах транзитивної економіки

Розвиток регіонального ринку нерухомості прямо пов’язаний як з політико-правовими основами, так і з економічною ситуацією в регіоні. Розвиток регіонів призвів до збільшення інвестицій і підвищення ділової активності комерсантів.

Наявність великої кількості конкурентів змушує ріелтерські фірми шукати нові способи залучення клієнтів. Насамперед, до них відносяться створення іміджу та впровадження ноу -хау на ринок нерухомості, які в більшості своїй роблять акцент на високій якості ріелторських послуг, безпеки і юридичній чистоті угод.

Для залучення клієнтів ріелтерські фірми крім традиційних форм реклами – у друкованих ЗМІ, на вуличних щитах і спонсорування профільних передач на телебаченні – все частіше використовують інші маркетингові прийоми (наприклад, виставки).

У на регіональному рівні робляться спроби створення об’єднаних ресурсів з єдиною базою даних з нерухомості. Однак вартість створення повноцінного комплексного ресурсу для роботи з єдиною базою даних виявилася “не по кишені” для більшості фірм.

За час незалежності ринку нерухомості змінив зміст якісної ріелтерської послуги від суто інформаційних функцій, тобто підбору варіанту, до консультаційних та юридичних, таких як експертиза правовстановлюючих документів, підготовка та супровід угоди купівлі-продажу.

З процесом становлення регіонального ринку нерухомості помітно підвищилися вимоги покупців до якості житла, що купується, до його ліквідності. Представники першої хвилі покупців, в основному, покладалися на власні смакові стандарти при купівлі квартир. Сьогодні все очевиднішим зміна погляду клієнтів на фактори ліквідності елітних квартир. Підвищується довіра до ріелтерів, які можуть комплексно оцінити ступінь ліквідності об’єкта.

У цілому можна відзначити, що ринок нерухомості входить у стадію стабілізації, що приводить до поліпшення якості та різноманітності надаються ріелтерами послуг.

Останнім часом на ринку нерухомості спостерігалася висока активність, що прямо пов’язано зі стабілізацією і поліпшенням економічних показників у нашому регіоні:

1. Збільшився попит на житло підвищеної комфортності. Це говорить про збільшення рівня добробуту наших громадян.

2. Скоротився рівень продажів великих квартир у будинках сталінської споруди, що можна пов’язати з появою в нашому місті нових елітних будинків.

3. Почалося будівництво нових об’єктів комерційної нерухомості та реконструкція старих – в першу чергу відбувається оновлення комунікацій на встановлення пластикових вікон.

Найбільш актуальною проблемою на ринку нерухомості сьогодні є недостатній платоспроможний попит, який обумовлений низьким рівнем доходів основної маси населення.

Рішення даної проблеми можливе за рахунок активної участі держави шляхом створення системи іпотечного кредитування, підтримки вторинного ринку заставних, надання державних гарантій банкам при видачі ними іпотечних кредитів.

Іншими напрямками її вирішення є реформування житлової сфери міста, залучення коштів населення і юридичних осіб для фінансування розвитку комерційної нерухомості, активне перемикання ріелтерських фірм на операції на первинному ринку нерухомості, вихід на управління нерухомістю, більш активна робота з інвестиційними ресурсами населення і співпраця з фінансовими інститутами .