Роль інформаційних технологій в освіті на вихованні

Жовтень 20th, 20135:44 am

0


Роль інформаційних технологій в освіті на вихованні

У сучасних умовах, за допомогою комп’ютера викладач чи вихователь веде різну документацію (планування, конспекти занять, звіти тощо), може готувати різноманітні дидактичні матеріали, які згодом використовуються у навчальних цілях. Сьогодні успішно використовуються готові диски з уроками, власні презентації, застосовуються електронні навчально-методичні матеріали та лабораторні практикуми.

Хорошим помічником є мережа Інтернет, яка дозволяє створювати і використовувати в процесі навчання всі переваги інтерактивних електронних навчальних курсів, підручників, посібників та навіть організовувати автоматизований контроль знань учнів. Все перераховане робить процес надбання занянь яскравими і ілюстрованими.

Основними формами використання інформаційних технологій є:

– мультимедійні засобі (комп’ютерні презентації, відео-та аудіо-фрагменти);

– робота з інтерактивною дошкою;

– використання світової мережі Інтернет;

– готові програмні продукти ( навчальні диски, лабораторії, електронні бібліотеки, віртуальні екскурсії та ін).

Сучасні технології – це чудовий метод підготовки електронних документів для програмування різних навчальних ситуацій. Застосовуючи мультимедійні технології, педагоги отримують унікальну можливість наочно супроводжувати матеріал або використовувати тематичні презентації в додаткових матеріалів.

Оскільки без технологій уже не обходиться активне життя людства, використання таких інструментів потрібно починати з початкових класів. Дуже корисно, коли вихователі та няні використовують їх для навчання дітей. Зараз є уже підприємства, які надають послуги няньки, які є інноваційно-спрямованими. Про одне з таких підприємств можна взнати на цьому сайті: http://www.first-service.ru/pricelist.htm.

Безсумнівно, ефективність засвоєння навчального матеріалу учнями збільшується, якщо враховувати їх особливості сприймати і обробляти матеріал. Мультимедіа дозволяє адаптувати навчальний матеріал під будь-який тип сприйняття. Супроводжуючи динамічний візуальний ряд (слайд-шоу, анімацію, відео) звуком, можна розраховувати на більшу увагу з боку кого навчають.

Для реалізації цих напрямків у використанні інтерактивних дощок в їх програмному забезпеченні є всі необхідні ресурси: різноманітність кольорів, можливість робити письмові коментарі, аудіо-та відео-елементи, переміщення об’єктів, функція затемнення нижньої частини екрану, виділення окремих елементів, вставка (вирізка) окремих зображень.

Таким чином, використання інноваційних розробок робить процес навчання і викладання більш цікавим, якісним, результативним. Але слід мати на увазі, що інформаційні технології – це лише засоби, які можуть стати хорошим помічником.