Рослини як справжні цілителі

Травень 23rd, 20123:31 pm

0


Рослини як справжні цілителі

Тисячу літ тому патріарх медицини Авіценна заповідав своїм учням: «Три знаряддя є у лікаря — слово, рослина, ніж». Перефразовуючи ці слова, можна сказати, що немає рослини, яка не була б лікарською, і немає такої хвороби, яку не можна було б вилікувати рослиною.

Звертаючись до багатющих набутків народної медицини, ми здебільшого використовуємо дикорослі рослини. Поміж тим незвичайні цілющі властивості мають і культурні представники зеленого світу — усім нам відомі овочі, фрукти та ягоди.

Візьмемо таку буденну і прозаїчну культуру, як картопля. Мало хто знає, що споживання варених бульб сприяє лікуванню виразки шлунку і дванадцятипалої кишки, знижує артеріальний тиск. Поряд з ромашкою відвар картоплі використовують і як протизапальний засіб.

Капуста… Ця городня культура багата на вітаміни, містить у своєму складі йод, фтор, залізо, магній, калій, кальцій та інші елементи. На плантаціях білокачанної, як у сосновому лісі чи горіховому гаю, дихається вільно і легко — капуста виділяє фітонциди, особливі леткі речовини, що вбивають хвороботворні мікроби. Застосовується від кашлю та цукрового діабету.

У вас порушений кровообіг, вам загрожує інфаркт міокарда, ви сліпнете… Споживайте моркву! Збереженню гостроти зору сприяють також дині та гарбузи. Ці овочі використовуються при малокрів’ї, порушеному обміні речовин та для лікування ендокринних залоз.

Багатий букет цілющих властивостей має кавун. Його корисно споживати при атеросклерозі, захворюванні кровоносної системи й органів виділення. Кавунний сік поліпшує роботу серця, проганяє сечокам’яну хворобу, ліквідовує набряки.

Іноді в народі кажуть: «Набрид гірше від гіркої редьки». І даремно. Редька, хоч яка вона гірка, надзвичайно корисна. її рекомендують для лікування неврозів, радикуліту і подагри.

Не менші лікувальні властивості мають огірки. їхнім соком, настояним на медові, лікують катар верхніх дихальних шляхів, проганяють кашель. А ось при холециститі та гепатиті корисні приймочки кукурудзи. Вони також використовуються як жовчогінний засіб. Корисні петрушка, щавель, квасоля, буряки, бруква. Крім стравових якостей, вони мають лікувальні властивості — рекомендуються при сечокам’яних хворобах, шлунково-кишкових захворюваннях, цукровому діабеті.

А що вже говорити про цибулю і часник! Це чи не найкращі «лікарі» домашнього городу. Вони є ворогами атеросклерозу, водянки, запалень кишковика, бронхіальної астми, диспепсії і виснаження.

Чудовими зцілителями є і плоди саду. Багатьох людей, наприклад, діймає повнота. Вони змушені вдаватися до дієти, голодувати. Поміж тим варто до свого щоденного меню ввести аґрус (натуральні ягоди, джеми, варення), і від ожиріння можна себе убезпечити.

Дехто уникає груш, боячись розладу шлунку. Тим часом відвар цих солодких плодів ліквідовує кашель. При серцево-судинних захворюваннях лікарі рекомендують вживати персики і суниці. Абрикоси посилюють зір. Виноград, вишні, сливи зміцнюють організм, славляться як протизапальні засоби. У яблуках багато заліза, фосфору та інших цінних речовин, необхідних для організму. Ці найпоширеніші плоди медики рекомендують вживати при захворюваннях кровоносної системи й органів виділення. Яблуками лікують також гіпертонію, знижують кров’яний тиск.

Підтримуючи здоров’я фізичне, не слід забувати про здоров’я психологічне. В цьому випадку добре підібрати правильну літературу або записатися на авторские психологические тренинги. Здорова думка може творити дива і навіть допомогти побороти тілесні недуги.

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.