Розвиток економіки під впливом інформаційних технологій

29 Серпня, 20134:34 pm

0


Розвиток економіки під впливом інформаційних технологій

Так, як у наш час глобалізації та загальної комп’ютеризації інформаційні технології та засоби отримали таке велике значення, вони не могли не торкнутися економіки. Завдяки таким досить новим і радикальним змінам економіка отримала не тільки нові способи аналізу, зберігання та бачення справ, а й нові сегменти, яких раніше не було.

Новизна полягає в тому, що в сучасному світі набагато простіше отримувати інформацію, що з одного боку зменшує транзакційні витрати, а з іншого боку цю інформацію теж потрібно перевіряти, оскільки якщо це не достовірне джерело, то в такому випадку витрати збільшуються. Полегшення відбувається у випадку, якщо безпосередньо зв’язуєтеся з тими, з ким Ви бажаєте співпрацювати.

Комп’ютеризація та автоматизація теж дуже полегшили функціонування в економіці. Зараз існують моделі і комп’ютерні програми, для яких потрібно тільки ввести потрібні параметри, фактори і дані а все інше вона порахує сама. Так тепер скорочується час аналізу показників, спростилося ведення обліку і статистики, наприклад бухгалтеру тепер не треба самому все вважати, всі проводки і рахунки, за нього все зробить спеціалізована програма, створена саме для цього.

Розвиток інформаційних технологій спричинив новий виток у розвитку економіки. Завдяки електронним носіям інформації та світової мережі Інтернет з’явилася можливість перевести великий сектор економіки в безготівкову й безпаперову форму, що набагато спростила багато видів взаємодії між учасниками економічних відносин. Наприклад коли підприємство має рахунок в банку, і хоче розрахуватися за матеріали, роботи, послуги, воно просто переводить гроші зі свого рахунку на рахунок одержувача. Фактично, підприємство заплатило за матеріали, роботи, послуги іншому підприємству, але готівкового розрахунку не відбулося, що набагато простіше, ефективніше і безпечніше. Також популярною стала Інтернет торгівля. Інформаційні технології дають можливість дізнатися як замовити одяг з Китаю чи будь-якої іншої країни.

Нові інформаційні технології дозволили набагато спростити роботу таких важливих економічних одиниць, як наприклад бірж. Тепер робота бірж набагато ефективніше, тому, що вони в реальному часі транслюють зміни всіх індексів а також курс різних акцій.

Також нові інформаційні технології стали поштовхом для удосконалення безпеки ведення бізнесу і для економіки в цілому. Так збереження інформації в банках та інших фінансових установах стала набагато вище, коли перейшли на електронні носії інформації. Це дозволило не тільки скоротити ризики втрати інформації в порівнянні з паперовою формою зберігання інформації, але спростило доступ до неї, і можливість дублювання, а також економія місця.

Одним з новітніх секторів який принесли з собою нові інформаційні технології – це так звана Інтернет економіка. Принцип її полягає в тому, що ви можете не виходячи з дому брати участь в економічній діяльності. Прикладами реалізації такої концепції є : Інтернет-трейдинг, Інтернет- банкінг, Інтернет магазини та багато іншого.

Це означає, що ви можете бути вдома і стежити за індексами, курсами акцій на біржах, купувати або продавати певні активи ; можете не виходячи з дому через банк провести операції, які вам потрібно, сплатити податки, перевести гроші на інший рахунок ; за допомогою Інтернет магазинів ви можете купувати майже будь-які речі не виходячи з дому, такий вид економічної взаємодії набагато спрощує взаємодію між суб’єктами та об’єктами в економіці.

Значення нових інформаційних технологій досить велике в сучасному світі. Завдяки таким процесам взаємодія між різними суб’єктами, ланками і рівнями в економіці набагато спростилося, збільшилася швидкість взаємодії, а також безпеку інформації.

У сучасному світі за допомогою інформаційних технологій з’явилася можливість безготівкових розрахунків, що є позитивною тенденцією для економіки. Нові технології набагато покращили і прискорили процеси в економіці, а також саму економіку, завдяки їм економічне зростання може бути набагато інтенсивніше і ефективніше.