Що потрібно знати про Австрію?

29 Січня, 20124:27 am

0


Що потрібно знати про Австрію?

Австрія — високорозвинута держава Європи. Вона лежить у центрі Європи та межує з багатьма державами: ФРН, Швейцарією, Ліхтенштейном, Італією, Словенією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною. Австрія має площу 83849 кв. км. Майже повністю де — гориста держава. Майже дві третини країни займають Східні Альпи. Найкрупніша австрійська ріка — Дунай з багатьма притоками.

Найважливіші корисні копалини — це нафта, природний газ, буре вугілля, залізна руда та марганець.

Австрія – це федеративна держава, вона складається з 9 федеральних земель: Відень, Бургенланд, Нижня Австрія, Верхня Австрія, Штирія, Каринтія, Зальцбург, Тіроль та Форарльберг. Вони дуже різні. Кожна земля має свої особливості. Це означає, вони відрізняються своїми ландшафтами, економічною структурою, складом населення, а також побутом і звичаями. Порівняйте: В Карінтії живуть словени, у Бургенланді – хорвати та угорці, у Відні живе невелика національна меншина чехів та словаків. А, наприклад, Верхня та Нижня Австрія – це землі виноградарів та хліборобів, у Штирії є великі ліси та високі гори, де добувають та оброблюють залізну руду.

Кількість населення Австрії сягає 8 мільйонів. Понад 98 відсотків населення – австрійці. Середня густота населення досягає 90 жителів на кв. км. Національною мовою є німецька.
Столиця Австрії – Відень. Тут живуть понад 1,6 мільйонів мешканців. До інших великих міст належать Грац, Лінц, Зальцбург та Інсбрук.

Австрія – це парламентарна федеративна республіка. На чолі стоїть федеральний президент. Найвищий законодавчий орган – парламент.

Економіка характеризується високорозвиненою промисловістю та сільським господарством. Найважливіші галузі промисловості – гірнича, металургійна, хімічна промисловість, машинобудування, транспортна, металообробна, електрохімічна, нафтова промисловість. Але й не менш важливими є також швейна, паперова, склярська та продовольча промисловості. Навіть із особистого життя можу сказати, що австрійців знають за якість їх виробів, навіть австрійські металлопластикові вікна рахуються одними з найкращих.

Сільське господарство також високо розвинене. Воно “задовольняє повністю потреби країни у сільськогосподарських продуктах. У найважливіших продовольчих галузях вирощують пшеницю, кукурудзу, картоплю та цукрові буряки. Вирішальне значення мають також виноградарство плодівництво та скотарство.

Австрія відома в усьому світі завдяки музиці. Визначні музичні центри – це, мабуть, Відень та Зальцбург. Саме у місті Зальцбург народився один із великих композиторів світу Вольфганг Амадей Моцарт. До інших всесвітньо відомих композиторів належать Йозеф Гайдн, Франц Шуберт та Йоганн Штраус. Останнього називають королем вальсу.