Скільки опадів випадає в пустелях?

2 Серпня, 20126:45 pm

0


Скільки опадів випадає в пустелях?

Скільки опадів випадає в пустелях?

Пустеля — це місцевість, де випадає не більше 250 мм опадів за рік. Насправді ж у багатьох пустелях цей показник набагато нижче. У деяких областях Центральної Австралії середньорічна кількість опадів становить 125 мм, а в Долині Смерті на заході США — менше ніж 50 мм. Але найпосушлива з усіх — пустеля Атакама в Чилі.

Усереднені цифри розкривають далеко не повну картину, оскільки лише в деяких пустелях буває більш або менш регулярний сезон дощів, а в більшості пустель випадання опадів — річ абсолютно непередбачувана. Часом у деякому районі не буває дощу багато років.

Але навіть у найсухіших пустелях час від часу йде дощ. Наслідки його просто разючі. Так, на заході США кожний рік після короткого сезону дощів пустеля майже в одну мить перетворюється в барвистий килим недовговічних квітів.

Іноді в пустинних районах трапляються хоч і короткочасні, але дуже рясні зливи, що викликають раптові руйнівні повені. Потоки дощової води спрямовуються у висохлі русла рік. Бурхливий потік мчить униз, змітаючи на своєму шляху мости, автомобілі — загалом, все, що попадеться.