Складові системи управління сучасним навчальним закладом

10 Лютого, 20154:35 pm

0


Складові системи управління сучасним навчальним закладом

В наш час є велика потреба у модернізації системи освіти, яка б забезпечила використання ефективних розвиваючих програми і створення всіх умов для розвитку інтелектуальних і творчих здібностей дітей, розкриття дитячої обдарованості.

Особливість інноваційних навчальних закладів в тому, що в них трудяться творчі, висококваліфіковані педагоги, які мають великий творчий потенціал, здатний на основі аналізу власної діяльності бачити перспективи, будувати та вдосконалювати педагогічний процес максимально використовуючи свій досвід і знання.

На підставі теорії менеджменту експерти пропонують будувати роботу згідно чотирьом управлінським функціям: планування, організація, керівництво і контроль. Особливу увагу потрібно приділяти контролю, як на одному з аспектів мотивації управління навчальним закладом.

Контроль більшою мірою має носити функцію методичного сервісу і проводитися як з ініціативи адміністрації, так і з ініціативи педагога. Щоб вимоги контролю носили мотиваційний характер, використовуються у своїй роботі певні підходи, які можна представити у вигляді фільтрів.

Перше, це якість пропонованих вимог. Пред’являються чіткі і конкретні вимоги, з якими заздалегідь знайомлять співробітників. Це дозволяє уникати випадків, коли контроль може викликати у педагога невпевненість і сприйматися як причіпки.

Другим фільтром є стиль управління – це почерк керівника. У своїй діяльності використовується різні стилі управління, в залежності від обставин. Досвід показав, що найефективніший стиль – стиль демократичний. Чим більше ставка робиться на професіоналізм, тим менше зусиль витрачається на керівництво і навпаки, чим більше упор робиться на керівництво, тим менше ймовірність зростання професіоналізму.

Наступний акцент – це особистість перевіряючого. Його компетентність, професіоналізм, авторитет, моральна та комунікативна культура. Безспірне, в такому разі, контроль викликає довіру, сприймається легко, а висновки контролю є потужною мотивацією.

Значну мотиваційну роль виконує оцінний фільтр. У центрі розвитку ведеться системний моніторинг винагороди працівників за результатами оцінки діяльності. Дуже вітається бажання педагогів до розвитку на адаптування навчальних програм до нової літератури, про які часто можна дізнатися через мережу Інтернет на сайті видавництва АВДИ.

Особливості особистості педагога в процесі контролю є ключовим фільтром. Завжди враховується індивідуальність кожного педагога, що дозволяє уникати конфліктних ситуацій в колективі. Конкурс моделей педагогів “Я – концепція”, психологічна діагностика дозволяє нам глибше вивчити здібності педагогів.

Шостий фільтр включає в себе регулятори мотивації. Іншими словами, це створення комфортних умови праці та відпочинку співробітників.

Вищим рівнем мотивації співробітника є самоконтроль. Така довіра окрилює педагогів і сприяє вдосконаленню якості праці.

Літературні джерела:

Тетяна Шмідт. Контроль – як один із аспектів мотивації управління організації дошкільної освіти. // “Проблеми та перспективи розвитку науки на початку третього тисячоліття у країнах Європи та Азії” // Збірник наукових праць. – Переяслав-Хмельницький, 2015 р. – 325 с.