Сколівські Бескиди

Березень 9th, 20121:54 pm

0


Сколівські Бескиди

Сколівські Бескиди

Розташовані на території Львівської області Східні Бескиди є системою невисоких гірських хребтів, які протягнулися паралельно один до одного та яких прорізають широкі річкові долини.

1) Як і вся гірська система Бескид, вони складаються з декількох хребтів, які витягнулися в ряд та покрилися хвойними лісами. Висота хребтів в середньому складає 900-1000 м, окремі вершини досягають 1200 і більше метрів.

2) Це — край мальовничих ландшафтів, дрімучих лісів, полонин, швидких гірських потоків та мінеральних джерел, які привертають своєю красою тисячі людей.

3) Сколівські Бескиди — унікальний комплекс різноманітних ландшафтів і багатющого рослинного та тваринного світу. Більше 88% території національного парку покрито лісами. Одних лише дерев і чагарників тут налічується близько 600 видів, що складає майже третину всього флористичного багатства Карпат.

4) На території національного парку можна зустріти також дуб, граб, клен, ясен, явір, але в невеликих кількостях. На річкових терасах зустрічаються рідкісні групи сірої і чорної вільхи, а на кам’янистих схилах і в ущелинах можна спостерігати характерне для північно-східних схилів Карпат явище, коли ялинові ліси спускаються до висоти 600-800 м над рівнем моря і ростуть нижче за букові ліси.

5) З числа рослин, яких можна зустріти на території національного парку, близько 50 видів внесено до Червоної книги України. Багатством і розмаїттям відрізняється також тваринний світ Сколівських Бескид. Тут водяться як широко поширені в Карпатах звірі і птахи, так і рідкісні — бурий ведмідь, борсук, горностай, лісовий кіт, рись звичайна, глухар, підорлик малий, сірий сорокопуд.

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.