Стародавній Єгипет: Древнє Царство

Листопад 22nd, 20123:20 pm

0


Стародавній Єгипет: Древнє Царство

Кожен рік з середини липня по жовтень річка Ніл розливалася, залишаючи шар мулу уздовж берегів і перетворюючи пустелю в родючі землі. На цих землях і виникла цивілізація Стародавнього Єгипту.
Близько четвертого тисячоліття до н. е.. громади людей, що населяли береги Нілу, утворили дві різні держави з власними правителями. Нижній Єгипет знаходився в самій дельті Нілу, а Верхній Єгипет простягнувся на 800 км на південь. Близько 3100 р. до н. е. цар Менес з Нижнього Єгипту завоював Верхній Єгипет і об’єднав обидва царства.

Подальша історія Давнього Єгипту ділиться на три основних періоди: Давнє Царство, Середнє Царство і Нове Царство. І в усі ці періоди єгиптян, схоже, надзвичайно хвилювали питання смерті та загробного життя. Розкопки давньоєгипетських гробниць і письмові документи допомогли археологам відновити детальну картину життя Єгипту.

Древнє Царство (3100-2040 рр. до н. е.)

Коли близько 3100 р. до н. е.. фараон Менес об’єднав Верхній і Нижній Єгипет, нова нація вже процвітала. На родючих грунтах по берегах річки народилися гарні врожаї зернових. Люди сіяли ячмінь і пшеницю, щоб пекти з них хліб і варити пиво; сіяли також льон, щоб робити одяг; ловили рибу, полювали і збирали дикі фрукти та овочі.

Менес заснував свою столицю в Мемфісі, у колишньому Нижньому Єгипті, і звідти правил усією країною. Йому допомагали 42 номарха: кожен управляв ввіреній йому провінцією і стежив за виконанням царських указів. Зростання міст і централізація влади сприяли розвитку писемності. Урядові записи робилися на папірусі. Тоді ж був складений один з перших в історії підручників – посібник з хірургії.

Десятиліття, а може бути і століття, спостережень за водами Нілу дали єгиптянам можливість розробити систему зрошувальних каналів і збирати по два врожаї зернових на рік.

Династії, або правлячі будинку Єгипту, відлічуються від фараона Менеса. Історія Стародавнього Єгипту поділяється на періоди Найдавнішого і Древнього, Середнього і Нового царств з проміжними періодами між ними.

Будівельники пірамід

Період Стародавнього царства почався з 4-ї династії в 2575 до н. е.. Саме в ті часи віра в загробне життя стала найважливішою частиною єгипетської релігії, хоча спочатку вважалося, що тільки царів чекає справжнє життя після смерті. Для померлих фараонів і знатних вельмож будувалися мастаби (гробниці з плоским верхом і крутими бічними сторонами). З часом з’явилися ступінчасті піраміди, а ще пізніше – піраміди з гладкими сторонами.
Єгиптяни поклонялися багатьом богам, але верховним вважався бог сонця Ра, головний храм якого знаходився в Геліополісі.

Давнє царство існувало більше 400 років, поки після декількох малих розливів Нілу не настала посуха, яка в свою чергу спричинила за собою піввіковий голод. В цей період все більшу владу і могутність набували номархи. У 2134 до н. е.. стався крах Стародавнього царства і Єгипет розпався на окремі провінції, в кожній з яких був власний правитель.

– Піраміди Гізи вважалися одним з чудес світу в стародавньому світі. Велика піраміда в Гізі побудована з понад двох мільйонів кам’яних брил, вагою близько двох тонн кожна. Будівництво піраміди, що призначалася для фараона Хуфу (Хеопса), було закінчено близько 2528 до н. е.. Його поховали в спеціальній камері в центральній частині піраміди.

– Царі Верхнього Єгипту носили білу корону, а царі Нижнього Єгипту-червону. Після Менеса, який об’єднав ці дві держави, всі наступні фараони носили двобарвне біло-червону корону.

– Найважливішим продуктом в Давньому Єгипті вважалося зерно. Його можна було виміняти на інші товари, їм можна було виплачувати податки. Тому потрібні точні ваги для зважування зерна.

На щастя, ці споруди збереглися і до нашого часу і приваблюють мільйони людей щороку, які поєднують відпочинок з туризмом. Якщо така ідея Вам сподобалась, то це посилання отдых в Египте буде дуже доречним для Вас.