Створення регіональної торгової стратегії та системи управління компанією

6 Листопада, 201511:53 am

0


Створення регіональної торгової стратегії та системи управління компанією

Основними функціями будь-якого підприємства, яке працює у сфері торгівлі в умовах ринкової економіки є наступні:

– Маркетингові дослідження ринку збуту і завоювання нових ринків;

– Організація процесу продажу і його реалізація;

– Робота з клієнтами та оформлення договорів;

– Якісне та своєчасне виконання замовлень;

– Контроль якості продукції;

– Забезпечення конкурентноздатності підприємства;

– Підтримка соціальності відповідальності бізнесу та участь у соціальних проектах, які часто служать хорошою рекламою і і висвітлюються у регіональних ЗМІ таких як афіша Львова, Києва, Днипропетровска та інших міст.

На основі роботи вітчизняних підприємств, можна назвати такі проблеми, з якими часто стикаються підприємства, які працюють у сфері торгівлі: при існуючому асортименті товару, величезній кількості клієнтів і щоденному зростанні обсягу продажів, для ефективної роботи підприємства доводиться отримувати, зберігати, обробляти великі обсяги інформації, отримувати оперативну та аналітичну інформацію, необхідну для подальшого функціонування інше.

Без спеціалізованого програмного продукту неможливо швидко і якісно виконати замовлення, врахувати всі побажання клієнта, відстежити оплату клієнта і т.д.

Тому виникає необхідність впровадження інформаційно-аналітичної системи управління збутом на таких підприємствах, що дозволить автоматизувати наступні функції:

– Надавати повну та своєчасну інформацію про товар, необхідну для прийняття рішення про формування замовлення;

– Контролювати зміну цін на товар;

– Простежити динаміку руху товару і визначити ті бренди, які користуються найбільшим попитом;

– Можливість отримання аналітичної та оперативної інформації;

– Формувати звіти та вести облік товару на складі.

Ядром інформаціоннно-аналітичної системи є база даних, проектування якої складається з трьох етапів:

– Концептуальне проектування.

– Логічна модель.

– Фізична реалізація.

Процес продажу продукції відбувається наступним чином: фірма укладає договори з клієнтами. За кожним клієнтом закріплюється менеджер, який згідно своїм розкладом відвідує своїх клієнтів і можливо, за бажанням клієнта, реєструє з ним угоду.

Зазвичай конкретний менеджер працює в якомусь – то місті області і відвідує клієнтів з цього міста. Проте в одному і тому ж місті можуть працювати декілька менеджерів, але працюють з різними клієнтами.

Клієнт, відповідно до запропонованого йому прайс-листу, з пропонованого асортименту вибирає необхідний товар. Заявки клієнтів реєструються на фірмі і на наступний день відвантажуються. Відвантажені замовлення визначають рахунок на оплату і терміни оплати.

Вітчизняні вчені виділили інформаційні об’єкти, які є найбільш важливими для функціонування фірми і забезпечення її бізнес-процесів:

– клієнти;

– співробітники;

– постачальники;

– замовлення;

– прайс-лист;

– рахунок на оплату;

– поставки;

– склад;

– товар.

Літературні джерела:

Юрченко Ю.А., Рязанцева H.A. Проектування концептуальної моделі управління збутом на дистриб’юторському підприємстві. // “Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки”. – СНУ, 25-27 березня, 2009.