Символи України

Жовтень 11th, 20112:49 am

0


Символи України

Якось один із друзів подарував мені Біблію з надписом: «Дарую тобі цей вселюдський «Кобзар». Якщо згодитися з моїм другом, то для кожного українця «Кобзар» Шевченка справді повинен стати Біблією. Я, скажімо, не уявляю собі людину, яка називає себе українцем, а «Кобзаря» не читала. Такого не може бути, і, звичайно, у кожному українському домі передовсім має бути «Кобзар», і читати його треба з дитинства аж до білої сивини. Як на мене, є два незамінні символи українського народу – це «Кобзар» та столиця нашої країни – Київ.

Я дуже люблю це місто і ми з друзями час від часу приїжджаємо насолодитися духом такого історичного місця. Як на мене, за день Київ подивитися не можна, тому минулого разу ми зняли квартиру на кілька днів. Для цього в пошуковій системі ми знайшли сторінку – снять квартиру посуточно киев дарница. Мені дуже сподобалось обслуговування і думаю скористатися ним ще раз.

Але ж який я був шокований, розлючений, коли почали з’являтися пасквілі на поезію Тараса Шевченка та на нього самого. З’явилися нові «філософи», які вирішили по-своєму трактувати творчість великого поета. Зрештою, то їхнє право. Але мені здається, що такі люди просто хочуть потертися біля імені Тараса Григоровича, щоб і про них щось колись могли сказати. Та все-таки думаю, що не треба зачіпати його: він — наш пророк, наш месія. Його поезія — це програма самовдосконалення, національного будівництва. І, Боже мій, як же її точно викладено!

Для мене Тарас Шевченко не тільки великий поет великого народу, а й символ України. В усі роки мене вражало дивовижне співзвуччя Шевченкової поезії 1а сучасністю. Кожне покоління читає «Кобзар» як Святе Письмо — книгу пізнання добра і зла.