Системи водопостачання

Листопад 11th, 20112:58 pm

0


Системи водопостачання

Системи водопостачання

 

В цілому домашня сантехнічна система включає в себе забезпечення свіжою водою з допомогою водопроводу і видалення стічних вод за допомогою каналізації. Обидві системи можуть бути виконані в різних варіантах.

Система водопостачання з баком-накопичувачем (система непрямого водопостачання)

Більшість індивідуальних будинків у Великобританії використовує систему водопостачання з баком-накопичувачем. Бак-накопичувач на горищі і кран холодної води на кухні отримують воду безпосередньо з магістрального водопроводу. При цьому для ванни, мийки, змивного бачка туалету і деяких видів душа вода береться з бака-накопичувача, який повинен бути закритий спеціальною кришкою, щоб вода не псувалася.

Холодна вода з бака-накопичувача поступає в резервуар для гарячої води, де вона нагрівається бойлером або занурювальним нагрівачем, а потім розводиться по кранах гарячої води. Тиск води залежить від перепаду висот між баком і краном.

Система з баком-накопичувачем має кілька переваг. У ній достатньо води для забезпечення функціонування туалету, якщо сталася аварія магістрального водопроводу; основна частина води знаходиться під невеликим тиском, тому система досить безшумна, а оскільки в ній небагато виходів в магістральний водопровід, то і ймовірність його забруднення знижується.

Центральна система водопостачання (система прямого водопостачання)

Багато індивідуальних будинків беруть воду безпосередньо з системи центрального водопостачання (магістрального водопроводу) – у всіх кранах вода знаходиться під великим тиском, з усіх кранів воду можна використовувати в питних цілях. Це стало результатом обмеженості горищного простору і появи зворотних клапанів, які оберігають питну воду від забруднення і зараження. Гаряча вода забезпечується за рахунок комбінованих бойлерів (котлів для опалення та гарячого водопостачання) або водонагрівачів на кілька водорозбірних точок (кранів). Ці водонагрівачі не можуть забезпечити постійний потік гарячої води, якщо буде одночасно відкрито занадто багато кранів. У деяких системах використовуються магістральні баки, які акумулюють гарячу воду, що надходить в них з магістральної мережі.

Центральна система водопостачання дешевше в установці, ніж система непрямого водопостачання. Ще однією перевагою є однаковий тиск у всіх кранах, і з усіх кранів будинку воду можна пити. На горищі немає труб, які можуть замерзнути в холодну пору року.

Після встановлення системи водопостачання можна уже думати про зовнішній вигляд кімнати. На сайті дизайн ванной комнаты я знайшов величезну кількість ідей для облаштування своєї ванної кімнати.