Типи і вибір душів

Листопад 14th, 201111:32 am

0


Типи і вибір душів

Всі душі, за винятком самих потужних, використовують менше води, ніж потрібно для наповнення ванни. А оскільки на душ йде менше часу, ніж на миття у ванні, то він допоможе знизити гостроту проблеми черговості відвідування ванної кімнати. Для посилення позитивного ефекту зробіть у будинку і другий душ.

Розвиток техніки внесло велику різноманітність у сімейство систем душа. Важливо уважно ознайомитися з їх описами, що даються виробниками, перш ніж зупинити свій вибір на конкретній моделі.

Тиск і потік води

При виборі душа слід завжди чітко уявляти, що тиск і потік води зовсім не одне й те саме. Наприклад, душ миттєвого нагрівання з проточним електронагрівачем подає воду під великим магістральним тиском, але потік води повинен бути невеликим для того, щоб ефективно нагрівати воду, що проходить через душовою прилад. А для іншого типу душів, потрібна уже наявність гарячої води, а для цього потрібен котел (детально про це можна взнати за цим посиланням – газовые котлы)

Звичайна самопливна система водопостачання подає гарячу воду з бака для гарячої боди (водогрійного котла) під порівняно низьким тиском, але часто створює великий потік – або витрата, якщо виміряти в літрах за хвилину. Установка в такій системі насоса може збільшити тиск і потік, тобто витрату. Тоді можна змінити співвідношення витрат і тиску за допомогою установки регульованого душового розпилювача, що дає широкий вибір струменевого потоку – від «голчастого» до м’якого «водоспаду» (який називається «шампанським»).

Самопливні душі

У багатьох будинках запас холодної води створюється в баці-накопичувачі, з якого вона надходить в резервуар для нагріву і зберігання гарячої води (водогрійний котел), розташований нижче за рівнем. Тиск води визначається висотою бака-накопичувача по відношенню до душу. Якщо це перевищення становить хоча б метр, тиск і потік повинні бути цілком задовільними.

Якщо потік і тиск недостатні для душу, можливо вдасться виправити становище або за допомогою підйому бака-накопичувача, або за рахунок установки насоса.

Душі з магістральним тиском води

До деяких типів душу воду можна підводити безпосередньо з магістральної мережі. Одним з найпростіших в установці душів є душ з проточним електронагрівачем.

Інший варіант полягає в установці накопичувача гарячої води. Вода з магістральним тиском проходить через теплообмінник швидкого нагрівання всередині такого резервуара. Ще один спосіб – запасання гарячої води в баку без вентиляції, який буде подавати воду під високим тиском без насоса.

Сучасні душі часто забезпечуються водою з комбінованих котлів – для опалення та гарячого водопостачання. Перед покупкою душа проконсультуйтеся у виробника (експлуатаційники) вашого водогрійного апарату, чи будуть проблеми при поєднанні даного душа з вашим обладнанням для гарячої води.