Важливість проведення індивідуальної роботи з батьками

18 Лютого, 201412:23 pm

0


Важливість проведення індивідуальної роботи з батьками

Однією з форм зв’язку школи з сім’єю є індивідуальні бесіди з батьками. Для таких бесід з батьками можна запрошувати до школи з питань навчання і поведінки учнів.

Індивідуальні бесіди слід проводити не тільки з тими батьками, діти яких не встигають у навчанні чи порушують дисципліну. Дуже корисні і потрібні також зустрічі класного керівника, директора чи завуча з батьками, які добре виховують своїх дітей. Такі бесіди дають змогу керівникам школи чи класу виявити й узагальнити кращий досвід Виховання дітей в сім’ї.

Індивідуальна робота з батьками вимагає, щоб класний керівник добре знав домашні умови своїх учнів, як батьки їх виховують, які вимоги ставлять тощо.

З цією метою класний керівник відвідує батьків вдома. Бесіди з батьками, іноді і в присутності учня, якщо це потрібно, в домашній обстановці дуже корисні, результативні. Тільки добре знаючи домашню обстановку, методи виховання дітей в сім’ї, класний керівник може дати батькам конкретні ділові поради.

Індивідуальна робота з батьками вимагає особливого такту, уміння. Розмовляючи з батьками в школі чи дома, класний керівник не повинен ображати їх батьківську гідність. Найгірше, коли класний керівник чи вчитель починає розмову з скарги на погану поведінку дитини, її негативні риси, недоліки, дорікає батькам, що вони мало приділяють уваги своїй дитині, погано її виховують. Такий тон, напрям бесіди тільки розладнує контакт між педагогом і батьками.

Зустріч з батьками повинна мати характер дружнього, щирого обміну думками. Хоч це не означає, що класний керівник, учитель не повинні ставити певні вимоги до батьків чи висловлювати своє невдоволення з приводу їхніх неправильних дій.

Відвідуючи батьків, класний керівник повинен всебічно ознайомитися із станом здоров’я, умовами життя, роботою учня; звідси зав’язується розмова, під час якої виникає питання, як треба краще організувати навчальну працю дома, як змінити режим у сім’ї, як контролювати і допомагати учневі виконувати домашні завдання, якими методами виховного впливу слід користуватись батькам тощо.

Таке спілкування з батьками допомагає налагодити спільні дії школи і сім’ї, правильно організувати навчання, працю учнів, створити найкращі умови для їх виховання.

Дійовою формою зв’язку класного керівника, школи з батьками є щоденник учня. Щоденник дає змогу батькам щодня контролювати успішність і поведінку дітей, з щоденника вони бачать, що задано учневі, як він вчиться, які зауваження зробив учитель, класний керівник і т. д. Батьки повинні щотижня підписувати щоденник учня.

Відомості про автора: С. Ф. Збандуто