Важливість автоматизації в сфері управління промисловим підприємством

23 Листопада, 20149:06 am

0


Важливість автоматизації в сфері управління промисловим підприємством

Розвиток вітчизняної харчової промисловості знаходиться на стадії стрімкого розвитку, оскільки за останні роки основні фонди більшості підприємств не оновлювалися. В такій ситуації у підприємства є лише два виходи – залишатися на місці або почати процес модернізації, який дозволить виробляти не лише дешеву, але й якісну та конкурентоспроможну продукцію.

Ми звернули увагу на те, що більшість вітчизняної продукції на зарубіжних ринках є дешевою у порівнянні з зарубіжними аналогами. Але не можна покладатися лише на одну і таку незначну конкурентну перевагу.

Харчування є дешевшим на полицях зарубіжних торгових точок. З точки зору споживача це є позитивним фактором, оскільки дозволяє придбати більше продукції за обмежену суму.

І для виробника позитивний факт того, що його продукція є найдешевшою: це означає, що у продукції є цінова конкурентна перевага. Однак на вітчизняному ринку різниця цін істотна: за деякими групами товарів імпортні аналоги коштують більш ніж в два рази дорожче.

Це говорить про те, що вітчизняні ціни занижені у порівнянні зі світовими.

Для виробників це є негативним фактором, оскільки ставить їх у свідомо програшне становище:

– значно знижує акумуляцію заощаджень і не дозволяє використовувати у виробничому процесі всі потенційні нововведення і досягнення науки і техніки;

– не дозволяє закласти в свою продукцію компоненти, що відповідають світовим стандартам, проводити агресивну маркетингову політику.

А це досить погана тенденція, оскільки підприємства харчової промисловості потрібно автоматизувати та розвивати. Якщо говорити про виробничі лінії, то якісні лінії та ролики до них можуть зробити виробництво в кілька разів ефективнішим. Радимо навіть почитати про це: http://www.timol.com.ua/roliki-i-kolesa.

Невідповідні світовим ціни на харчування не дозволяють підприємству-виробнику вкладати кошти в розвиток органічне харчування, значення якого для здоров’я є незаперечним.

Це замкнене коло необхідно розірвати шляхом гармонізації цін на продукцію зі світовими цінами. Приведення цін в гармонію зі світовими цінами дасть можливість виробникові запропонувати найякісніший, що відповідає світовим стандартам продукт. Так як ціни будуть вище, виробник буде нести більшу податковий тягар.

Збільшення надходження грошей до державного бюджету дозволить державі збільшити соціальні виплати і оплату праці працівникам бюджетної сфери.

Крім того, збільшення ціни на продукцію дозволить збільшити заробітну плату працівникам підприємства, тим самим мотивуючи їх на підвищення якості своєї праці. Таким чином, гармонізація цін зі світовими цінами принесе позитивний соціальний ефект.

Літературні джерела:

Є. С. Пашкова. Гармонійне відповідність цін на білоруське дитяче харчування зі світовими цінами. // «Нові ідеї в харчовій науці – нові продукти харчовій промисловості», 13-16 жовтня 2014 р. – К.: НУХТ, 2014 р. – 860 с.