Вибір маркетингових інструментів для роботи у молодому сегменті ринку

8 Червня, 20152:11 am

0


Вибір маркетингових інструментів для роботи у молодому сегменті ринку

В умовах інформаційного суспільства проблеми, пов’язані з випуском і впровадженням на ринок екологічно чистих продуктів, широко поширені і все частіше піднімаються серед соціальних кіл.

Споживач починає частіше усвідомлювати негативний вплив продуктів, що містять генно-модифіковані елементи, і все більше число людей прагне до вживання і купівлі екологічно чистих продуктів. Це пов’язано з виробництвом товарів з натуральних інгредієнтів без додавання синтетичних сполук і штучно створених продуктів.

Однак вітчизняна практика свідчить, що формування і розвиток ринку екологічно чистих товарів неможливо без удосконалення системи регулювання і стимулювання як виробництва, так і просування та реалізації екологічно чистих товарів.

Тому розгляд методичного підходу до вибору каналів збуту екологічно чистої продукції на сьогоднішній день має підвищену актуальність.

Сьогодні актуальним є дослідження оптимізаційного підходу до вибору каналів збуту екологічно чистої продукції на основі методу аналізу ієрархій, який дозволяє приймати тактичні маркетингові рішення на основі оцінки збалансованої інформації і адаптувати маркетингову стратегію до факторів екологізації споживчого ринку.

В країні є потреба у розвитку брендів, які будуть просувати таку продукцію на ринку і чим скоріше ці бренди наберуть популярності, тим скоріше населення буде розуміти всі переваги екологічно-чистих товарів. У компаній, які займаються продажем такої продукції є ряд маркетингових та рекламних інструментів, які можна використати – мережа Інтернет, зовнішня створення брендових стендів у супермаркетах з застосуванням гарного оздоблення, яке буде привертати до себе увагу. Більш детально про нього можна прочитати тут: http://skinali.com.ua/skinali-kiev.html.

У сучасній практиці для вибору каналу збуту екологічно чистої продукції використовуються переважно два методи: бальний метод і метод попарних порівнянь. Їх відмінність в складності і ступеня суб’єктивності оцінки.

Для збуту екологічно чистої продукції можуть використовуватися наступні канали:

– великі роздрібні торговельні підприємства (формат супермаркетів);

– торговельні підприємства роздрібної торгівля;

– оптові торговельні підприємства;

– переробні підприємства;

– приватні посередники (фізичні особи).

Вітчизняні науковці виділяють наступні критерії, за якими проводилась оцінка вибору каналу реалізації:

– обсяг продажів;

* ступінь охоплення ринку;

– розмір середньої торгової націнки;

– валовий дохід;

– фінансова стійкість.

На основі сформованої матриці парних порівнянь визначаються пріоритети використовуваних факторів, що впливають на вибір каналу збуту екологічно чистої продукції.

Літературні джерела:

Загірна Т.О., Громова О.В., Петренко Е.Ф. Вибір каналу збуту екологічно чистої продукції. // “Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки” (25-27 березня). – СНУ, 2009. – 606 с.