Використання інформаційних технологій для розвитку логістики

24 Травня, 20132:23 pm

0


Використання інформаційних технологій для розвитку логістики

На даному етапі еволюції світової економіки спостерігається неймовірний стрибок у розвитку інформаційних технологій, автоматизованих систем, модернізації виробництва. Сьогодні всі тенденції розвитку індустріальної політики і положень марксистського вчення відходять на другий план. На перший же висуваються передові технології, які здатні забезпечити економію матеріальних, тимчасових і трудових ресурсів. Всі області виробництва переходять на автоматичний режим. Те, що недавно виконувала людина, прикладаючи немислимі зусилля, зараз, без жодних труднощів, виконують автоматизовані системи.

Логістика є молодою і перспективної наукою, тому на сьогоднішній день видається велика кількість науково-періодичної літератури, де особлива увага приділяється новітнім способам управління матеріальними потоками в логістичній системі.

Проаналізуємо вплив інформаційних технологій на розвиток логістики на прикладі проекту IT, який був реалізований Інтернет сайтом. Суть проекту – створення спеціальної бази-довідника по контрагентах для експедиторських компаній. Дана база створювалася, насамперед, для компаній, які не мають власного транспорту і вимушених вдаватися до транспортних посередників в процесі організації перевезення.

Створена база даних дозволяє зберігати найрізноманітнішу інформацію про перевізників та їх технічні можливості, тобто все те, що необхідно знати експедитору при організації перевезення.

База дозволяє робити різноманітні звіти, а також здійснювати швидкий пошук необхідної інформації. База даних розроблялася спеціально для експедиторської компанії.

Перед замовниками стояла проблема оптимального зберігання величезного обсягу інформації про партнерів – транспортні компанії з можливістю швидкого пошуку необхідної інформації. Наприклад, коли потрібно було замовити такелажні послуги, система видавала такий результат: такелажные услуги в Москве.

До впровадження бази співробітникам компанії було потрібно 70% робочого часу витрачати на пошук інформації про перевізників. Реалізація проекту IT дозволила скоротити час на пошуки інформації на 50%, підвищити швидкість відповідей на запити клієнтів, і навіть збільшити прибуток компанії за рахунок більшої обробки запитів, що надходять. Зростання прибутку склало 5,7%.

Нескінченні пошуки контактів з партнерами, рахунків, іншої потрібної документації та інформації поглинають більшу частину часу та енергії, яку співробітники компанії могли б спрямувати на роботу з новими перспективними клієнтами або на розробку нової перспективної послуги, а, може, – на вивчення перспективного для компанії ринку .

В результаті 80% контрактів зривається через несвоєчасне надання необхідної клієнту інформації. Втрачена вигода від неукладеного договору плюс частка заробітної плати співробітників, що припадає на непродуктивний пошук відомостей, які ще збитки може кожний день має нести компанія. І де ж можна знайти необхідну інформацію в даний момент, витративши на пошуки кілька хвилин? Відповідь очевидна – в Інтернеті.

Проаналізуємо вплив Інтернет технологій на розвиток логістики. Розвиток торговельних відносин за допомогою Інтернету дало відчутний поштовх для формування логістики в новому ключі та внесло корективи в логістичну складову онлайнового (бізнес в мережі Інтернет) та офлайнового (бізнес за межами мережі Інтернет) бізнесу.

Використання Інтернет технологій спочатку передбачає електронний вигляд документів та їх передачі, можливості для автоматичного виправлення помилок, чіткого обліку та оперативного контролю. Змінюється документообіг у логістиці та процедури обробки замовлень. З’являється новий науковий напрям – електронна логістика.

Якщо в реальному світі завдяки логістиці відбувається оптимізація (економія) матеріальних витрат, пов’язаних з певним видом діяльності (наприклад, вибір найбільш відповідного способу транспортування вантажу), то у віртуальному світі завдяки логістиці відбувається економія самого дорого ресурсу – часу. За допомогою Інтернет технологій відбувається перенесення частини бізнесу в мережу (Internet) (наприклад, прийом замовлень і пропозицій постачальників, управління замовленнями, їх обробка, узгодження, оформлення документів, управління ланцюгами поставок виноситься в глобальну мережу – Internet). Будь-яка організація здатна самостійно знайти відповіді на хвилюючі її питання з приводу постачальників, споживачів, посередників, справити замовлення цікавить її продукції в Інтернет магазинах, загалом, отримати і придбати всі товари та інформацію, не виходячи з власного офісу витративши на це мінімум коштів.

За допомогою Інтернет-технологій були створені різні програми локального та онлайн-доступу для автоматизації розрахунків автоперевезень, тарифів, митних процедур.

Таким чином, логістика, забезпечена програмами для розрахунку перевезень, виходить на новий рівень прискорення в розрахунках і прогнозування витратної частини механізму перевезень. Сьогодні Інтернет стає новим логістичним каналом. Де можна дістати все що завгодно.

Таким чином, інформаційні технології мають величезний вплив на розвиток логістики. Завдяки різноманітним програмам, базам даних, Інтернету логістика сприяє економії величезних грошових коштів для підприємств, і відповідно в значній мірі збільшує прибуток. Тому розвиток інформаційних технологій і створення різних проектів у галузі логістики дуже важливі сьогодні, тому що сприяє реалізації головної мети функціонування підприємства – отримання максимального прибутку, та економії коштів.