Використання технологій паблік рілейшнз у сфері освіти

27 Листопада, 201310:27 am

0


Використання технологій паблік рілейшнз у сфері освіти

На сучасному етапі розвитку суспільства, зв’язки з громадськістю вже не є якимось набором технологій або абстрактним поняттям, а відносяться до функцій управління. Одним з найбільш ємних визначень є таке визначення: паблік рілейшенз – це управлінська функція, яка покликана встановлювати і підтримувати взаємовигідні відносини між організацією та громадськістю, від якої залежить її успіх або, навпаки, невдача.

Паблік рілейшенз в сфері освіти – досить новий і ще не усталений феномен. Сама по собі сфера освіти є дуже специфічною. Якщо описувати її стан на даний момент, то його можна охарактеризувати як час великих змін.

Вступаючи в Болонський процес країна входить в загальносвітовий освітній простір. Отже, відбувається потужна перебудова всієї структури освіти, а також університетові стають просто необхідні міжнародні контакти.

Вперше за всю історію свого існування установи вищої професійної освіти виходять на ринок освітніх послуг як самостійних суб’єктів. Це значно підвищує значущість іміджу та репутації навчального закладу, тим більше що ситуація останніх років показує – число навчальних закладів зростає, в той час як число абітурієнтів знижується. Як повідомляють засоби масової інформації Дніпропетровська, у цих умовах ВНЗ змушені боротися за кожного абітурієнта, а в умовах ринку – і за кожного з батьків.

Навколо навчального закладу є кілька цільових аудиторій, запитам яких необхідно відповідати: це і роботодавці, і держава, і студенти, і співробітники вузу. Кожна цільова аудиторія вимагає свого підходу і, відповідно, свого каналу комунікації. Крім того, кожен вуз є не тільки комерційною організацією, а й інститутом, виконуючим соціальне замовлення на виховання особистості з високим рівнем компетенцій та культури. Все вищезазначене накладає свій відбиток на характер відділу зв’язків з громадськістю.

На рівні держави потрібно працювати за такими напрямками:

– Організація та проведення телемостів – для міжнародних партнерів та абітурієнтів;

– Створення мультімедіапроектов – для підприємств міст;

– Обслуговування сайту університету – як центрального каналу для всіх цільових аудиторій;

– Розсилка прес-релізів – для ЗМІ;

– Організація презентацій вузу в школах регіону / екскурсій по університеті – для абітурієнтів;

– Організація спеціальних заходів для партнерів вузу (зокрема, підприємств міста).

Для зміцнення зв’язків і побудови взаємовигідного співробітництва між адміністрацією вузу та студентством як посередника можна створити окрему студентську організацію. Студентська рада проводить моніторинги громадської думки серед студентів на предмет виявлення їх потреб, щоб керівництво вузу могло вибудовувати максимально грамотну політику стосовно студентів. Задіяний канал є дуже ефективним, оскільки тут має місце міжособистісна комунікація.

Прогнозуючи розвиток ситуації, що склалася, можна зробити висновок, що і надалі буде продовжуватися зміна у бік електронних каналів комунікації, тому що охопити в рамках міжособистісної комунікації всіх представників цільової аудиторії сьогодні неможливо. Але паралельно з ними будуть розвиватися ті канали, в яких задіяна особиста комунікація, в силу того, що особистий приклад однолітка або авторитетної особи все ще є сильнішим засобом переконання і впливу.