Забезпечення ефективності праці керівного персоналу підприємства

26 Вересня, 20156:14 am

0


Забезпечення ефективності праці керівного персоналу підприємства

На сьогоднішній день в нашій країні продовжується формування ринкового середовища, яка вимагає бездоганної системи управління.

Елементи управління персоналу формувалися протягом кількох десятків років і включають в себе різні підходи:

– Управління мотивацією та поведінкою персоналу;

– Формування трудового колективу;

– Управління кар’єри працівників, у тому числі керівників.

Удосконалення життя людини поза роботою має значний вплив на ділову кар’єру та є її частиною.

Проблемою сучасних наукових досліджень сфері управління персоналом передбачають розробку підходів до вдосконалення та побудови кар’єри керівника.

Керівник – це особлива людина. Його відмінність від підлеглого працівника полягають в тому, що він повинен володіти управлінським потенціалом і його використанням в колективі працівників.

Одним із сучасних напрямків побудови кар’єри є наявність харизматичних якостей керівника. Однією з викривальних якостей керівника є харизма – сукупність особливих і особистих якостей, які відрізняють ​​його та цінуються підлеглими.

Керівник, в уявленнях підлеглих, повинен бути обличчям компанії, керувати, а не витрачати час на вирішення дрібних проблем, що стосуються фірми. Тільки тоді люди будуть триматися за нього, і він зможе просуватися по кар’єрних сходах, разом з його командою.

Важливу роль у діяльності керівника грають знання про вміння керувати персоналом та забезпечувати дотримання правил охорони праці. Саме тому керівник повинен постійно розвиватися у всіх напрямках і зокрема дізнаватися більше про способи забезпечення стандартів праці. У країнах близького зарубіжжя часто проводять семінари та тренінги на цю тему, тому радимо дізнатися більше за цим посиланням.

Чи зуміє керівник зберегти ясність мислення в стресовій ситуації – це багато в чому визначає віру в корпоративне майбутнє з боку підлеглих. Якщо керівник володіє багатьма позитивними якостями, наведеними в статті, то він зможе управляти і командою, і своєю кар’єрою.

Кар’єрою керівника на сучасному підприємстві необхідно управляти, з метою утримати його в організації. Завжди вважалося, що найвигідніші інвестиції – це інвестиції в самого себе, у свою освіту, у свій розвиток, особливо у час ринок молодих керівників зростає з неймовірною швидкістю.

Літературні джерела:

Турушіна Л.Б. Проблема управління кар’єрою керівника. // “Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки”. – СНУ, 26-28 березня, 2008.