Забруднене повітря в приміщенні і його вплив на легені

Жовтень 30th, 20125:10 pm

0


Забруднене повітря в приміщенні і його вплив на легені

Багато людей знають речі, які можуть зробити брудним повітря на вулиці, наприклад, дим із заводських труб або вихлопні гази автомобілів і вантажівок. Але не всі знають, що повітря в приміщенні теж може бути забрудненим і шкодити нашим легким.

Повітря в приміщенні може бути брудним по самих різних причинах. Ось деякі з них …

Куріння. Всі знають, що сигарети, трубки і сигари шкідливі для тих, хто їх палить. Якщо Ви будете дихати димом, коли палять інші, це може викликати у Вас кашель і, можливо, буде важко дихати.

Вологість. Якщо повітря або стіни занадто вологі, то може з’явитися противна цвіль. Вона може потрапити в легені і привести до хвороби.

Радон. Радон – це газ, який просочується з-під землі і може накопичуватися в будинках. Він часто зустрічається в деяких районах Європи і може призвести до дуже серйозних захворювань.

Хімічні речовини. Ми використовуємо в домашньому господарстві безліч хімічних речовин для прибирання, оздоблення приміщенні і знищення мікробів. Деякі з цих речовин можуть випаровуватися і завдавати шкоди нашим легким.

Домашні тварини. Домашні тварини – це класно! Ми їх любимо. Але деякі люди можуть через них втратити здоров’я, так як шерсть і найдрібніші частинки шкіри, які залишають після себе тварини, потрапляють в легені і викликають у них задишку.

Опалення і приготування їжі. Добре, коли тепло і затишно, але іноді підтримання тепла в будинку може бути небезпечним для здоров’я. Каміни є джерелом найдрібніших частинок сажі, які можуть викликати кашель. При приготуванні їжі тримаєте вікна відкритими, або ж користуйтеся таким приладом як витяжка для видалення шкідливих газів.

Постіль. У ліжку і килимах живуть найдрібніші істоти – пилові кліщі. Продукти їх життєдіяльності зазвичай нешкідливі, але вони можуть викликати задишку у людей, страждаючих алергією на пилових кліщів.

Будівлі. Іноді шкідливим може бути той матеріал, який використовувався при будівництві будівель, особливо якщо порушити його цілісність. Раніше при будівництві часто використовували азбест. Потрапляючи в легені при диханні, він може їх пошкодити.

Іноді буває важко визначити, що повітря в приміщенні брудние, так як забруднення не завжди можна побачити. Але є деякі ознаки, на які слід звернути увагу. Якщо Ви бачите, що десь завелася цвіль, або в будинку поганий запах, то цілком імовірно, що повітря – не дуже чисте. Чи є таке місце, де Ви не можете нормально дихати, або де Ви відчуваєте свербіння в носі або в горлі? Якщо є, то в цьому місці може бути щось, що викликає забруднення, або ж, можливо, у Вас алергія на щось, що знаходиться там.

Наші легені дають нам змогу дихати. Вони дуже, дуже важливі, і нам необхідно піклуватися про них. У них знаходиться багато маленьких трубочок, які називаються дихальні шляхи і розгалужуються в твоїх грудях, як дерево. Якщо ми вдихаємо забруднене повітря, він може пошкодити наші легені.

Забруднення особливо небезпечне для дітей і молодих людей, чиї легені ще ростуть, і для хворих на астму.

Очистимо повітря в нашому будинку

З’ясуйте, як давно перевірялися або чистилися димар, кухонна витяжка або система центрального опалення у вас вдома. Якщо за ними не доглядати, вони можуть зробити повітря в приміщенні забрудненим.

Можна зробити багато різних речей, щоб подбати про чистоту повітря в приміщеннях.

Ніякого паління в приміщенні! Якщо вони дізнаються, що палінням в приміщені вони приносять шкоду, то, може бути, вийдуть назовні, коли їм захочеться покурити.

Щодня відкривайте вікна. Іноді на вулиці може бути занадто холодно, або ж повітря там може бути задимленим, але дуже важливо періодично впускати всередину свіже повітря і випустити все старе назовні.