Зародження кіно зі звуком в СРСР

24 Січня, 20134:07 am

0


Зародження кіно зі звуком в СРСР

До цих пір ми зупинялися лише на західно-європейських і американських винаходах, приладах і способах роботи над створенням фільмів зі звуком. У СРСР, в порівнянні з другими країнами, дуже довго не випускалися фільми зі звуком (приблизно до 1929). Але поява радянських кіно-картин зі звуком, знятих апаратами, виготовленими в союзі і демонстрованих за допомогою радянських пристосувань – було питанням найближчого часу, яке дуже швидко було вирішено.

Під кінець 1929 основні апарати були уже готовими, і всі проби давали цілком вдалі результати. Необхідно відзначити, що винахідники до всього “дійшли” самостійно, нічого за кордону у відношенні апаратури та приладів привезено не було, все зроблено в радянських майстернях, вітчизняними інженерами і робочими.

Перші радянські фільми зі звуком були записаним безпосередньо на плівці; ніяких пластинок застосовуватися не було застосовано. Звичайно, необхідно було ще трохи часу, щоб на екранах з’явилися великі радянські кіно-картини; адже і в Німеччині, де вже багато років працювали над цим завданням, перша велика картина “Мелодія світу”, з’явилася на комерційних екранах лише в початку 1929 р. Відповідно з тим значенням, яке надавали поширенню радянської кіно-хроніки, необхідно відзначити ще винахід, який скоро з’явився і дав можливість в будь-якому місці неосяжного Союзу слухати і дивитися фільми, зняті на з’їздах, конференціях, конгресах і т. д. Ми говоримо про так званий метод “стенографії”, – апарат, записуючий довгі промови ораторів на плівку з одночасною зйомкою зображення.

Як і в Західній Європі і в Америці, робота над створенням фільмів зі звуком велася радіо тресті – у тресті в Ленінграді, в спеціальній лабораторії, керованої енергійним і талановитим інженером А. Ф. Шоріним, роботи якого дали можливість жителям тієї епохи можливість дивитися і слухати радянські фільми зі звуком.

З 1929 року пройшло багато часу, за цей відрізок часу пройшло багато змін у світі кінематографу. В наш час ми можемо переглядати наші улюблені фільми, як наприклад російські онлайн серіали безплатно за допомогою комп’ютерів і доступу до мережі Інтернет, яка теж змінила світ кінематографу, але це уже зовсім інша історія.

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.