Життя молоді у час інформатизації суспільства

27 Листопада, 201310:34 am

0


Життя молоді у час інформатизації суспільства

У стрімкому XXI столітті особливу роль грають інновації. Важко собі уявити, як раніше люди обходилися без інноваційних технології.

Інформатизація ввійшла в життя багатьох людей, вона значно покращила їхнє життя. Інформатизація – це спосіб організації життя сучасного соціуму. Вона вимагає спеціально вивіреної політики в цьому напрямку.

Завдяки інформатизації люди отримали можливість полегшити трудову діяльність, тим самим підвищити кількість і якість ви – пускаємо продукції.

Так, наприклад, в освіту інновація внесла наступне:

1. Поява комп’ютерів в школі дозволяє школярам вивчати практично всі комп’ютерні програми.

2. Поява в Інтернеті навчальної та іншої літератури дозволяє школярам і студентам вивчати матеріал не виходячи з дому.

3. Зручність перенесення отриманого навчального матеріалу за допомогою різних накопичувальних пристроїв (CD- і DVD -диски, магнітні диски, флеш-накопичувачі ).

Звичайно ж, всі ці позитивні сторони інформатизації сприяють розвитку освіти. Так, наприклад студенти чи школярі, які не можуть відвідувати навчальні заняття за станом здоров’я, часто використовують метод дистанційного навчання. Суть методу така: учень чи студент перебуває вдома і займається з викладачем через Інтернет, для цього достатньо мати комп’ютер, підключений до мережі і спеціальну програму, яка дозволяла б передавати голосову інформацію від викладача до студента. А при підключенні веб -камери викладач і студент змогли б бачити один одного.

Але інформатизація у сфері освіти має і негативні риси. Сьогодні в початкових класах є уроки клавіатурного листування, де школярів навчають вводити тексти за допомогою клавіатури. Звичайно, в цьому є свої плюси, але не варто забувати про мову в початкових класах, який дає дітям фундамент цього листа, вчить дітей бути грамотними і освоювати навички красивого почерку.

Також не слід забувати про математику, адже за допомогою комп’ютера школярі можуть знайти готове рішення задачі, що змушує дітей не замислюватися над рішенням, яке не прикладати зусиль, а просто скористатися вже заздалегідь вирішеним завданням. Калькулятори є не тільки в комп’ютері, але і в мобільному телефоні, що також створює для учнів спокусу.

Інформатизація вплинула і на сферу дозвілля молоді. Одна з проблем дозвілля молоді – це комп’ютерні ігри.

Як же все-таки вберегти наших дітей від негативних сторін інформаційних технологій? За інформацією Інтернет порталу Чернігова, найголовніше – це батьківський контроль. Батькам потрібно більше цікавитися життям своїх дітей.

До існування інформаційних технологій люди з різних міст, а то й країн, писали листи. На їх доставку йшло багато часу, це створювало деякі труднощі. Сьогодні в епоху інформаційних технологій ця проблема була дозволена. Щоб підтримувати зв’язок з людиною з іншого міста достатньо мати вдома комп’ютер з підключеним безлімітним Інтернетом. Сьогодні існує безліч комп’ютерних програм, які дозволяють підтримувати зв’язок з людьми з різних міст. Ці програми можуть передавати не тільки голосову інформацію, але й відео, яке працюватиме тільки за допомогою підключеної веб-камери.