Значення персоналу для інноваційного розвитку сфери торгівлі

11 Серпня, 20144:38 am

0


Значення персоналу для інноваційного розвитку сфери торгівлі

Однією з найбільш важливих проблем будь-якої організації в сучасних умовах є оцінка персоналу. У нашій країні сфера роздрібної торгівлі має неабияке значення, тому висококваліфіковані кадри та управлінці у цій сфері високо цінуються та є стимулом для розвитку підприємства зокрема та всієї сфери загалом.

Метою оцінки персоналу є визначення відповідності працівника вакантному або займаному робочому місцю (посаді), а також визначення можливості навчання та розвитку навичок працівника в найбільш релевантних для працівника і компанії областях.

Відсутність окремих знань є стимулом для відвідання спеціальних курсів підвищення кваліфікації для рядових працівників, у випадку з управлінцями та менеджерами високої ланки, звертатися потрібно за кваліфікованою інформаційною підтримкою у спеціалізовані консалтингові компанії.

Необхідно відзначити, що в компанії має існувати єдина система, що зв’язує всі напрямки діяльності організації зі стратегічними завданнями бізнесу, а це значить:

1) в компанії має бути розроблена стратегія розвитку персоналу, як комплекс пріоритетних напрямів інвестування в людський капітал. Стратегія розвитку персоналу може об’єднати компанію, забезпечити повернення від вкладень в персонал і підвищити результативність бізнесу.

2) система оцінки персоналу повинна відповідати і підтримувати розроблену стратегію розвитку персоналу.

Слід зазначити, що сучасні торгові підприємства активно запроваджують інноваційні рішення, які направлені на підвищення ефективності їх роботи. Це різноманітні логістичні рішення, автоматизація бухгалтерського обміну та використання мережі Інтернет для ознайомлення цільової аудиторії з товарним асортиментом.

Хорошим прикладом використання Інтернету у цілях розвитку своєї діяльності є Інтернет магазин одягу. Також часто створюються онлайн вітрини товарів та різноманітні тематичні спільноти, де представники торгової компанії можуть напряму спілкуватися зі своїми клієнтами та відповідно корегувати свою діяльність.

Ефективна система оцінки дозволяє не тільки виявити потенціал працівників, а й визначити шляхи підвищення ефективності бізнес-процесів організації.

Складність і проблематичність впровадження системи оцінки персоналу полягає в подальшій роботі з результатами оцінки. Адже оцінка – це не запорука успішності, а лише відправною пункт у створенні ефективної системи управління персоналом.

Літературні джерела:

Швіндіна A.A. Кулик Є.П. Оцінка персоналу як фактор професійного розвитку. // “Економічні проблеми сталого розвитку” (21-25 квітня 2008 р.). – Том 3. – Суми: СумДУ, 2010. – 204 c.