Звідки береться джерельна вода?

1 Серпня, 20125:27 am

0


Звідки береться джерельна вода?

Звідки береться джерельна вода?

Джерела з незапам’ятних часів служили людині джерелами води, тому не випадково стільки місць на землі названо на їх честь. Так, у Новій Зеландії є місто Спрінгстон (від англійського spring – джерело), в Австралії — Еліс -Спрінгс, а в США, напевно, десяток Спрінгфілдів.

Є джерела, з яких вода витікає тонкою цівкою, ледве змочуючи поверхню землі, а є й такі, звідки вода буквально б’є ключем. На землі існує декілька джерел на зразок Силвер – Спрінгс у Флориді і Фонтен – де – Воклюз у Франції, які викидають на поверхню мільйони літрів води за хвилину.

Більшість дуже великих джерел зобов’язані своїм походженням підземним рікам, які течуть по каналах, прокладених водою у вапняку, що легко розчиняється. Природні джерела виникають, коли вода пробивається з водоносного горизонту крізь тріщину в пласті водонепроникненої породи, що покриває його. Але частіше за все джерела з’являються в місцях контакту водоносного горизонту з похилою земною поверхнею. У цих випадках вода без особливих зусиль знаходить собі вихід через тріщини й інші ослаблені місця в приповерховій частині розрізу.