
Треба також щодня їсти в одні й ті самі години. І. П. Павлов помітив, що коли фістульних собак годують щодня у певний час, то в годину годування, ще до того як дають їжу, у тварин спостерігаються умовні рефлекси виділення травних соків. Регулярне харчування в одні й ті самі години день у день має велике значення і для нас. Адже і в нас утворюються умовні соковидільні рефлекси на час приймання їжі. В людей, що харчуються регулярно, травні соки починають виділятися ще до їди. А тому їжа у них перетравлюється краще, ніж у тих, хто не має певного режиму харчування і їсть у різні години.
Найкраще їсти чотири рази на день. Сніданок повинен містити приблизно 25% усієї денної норми, обід — близько 50% (2), полудень — 15% (3), вечеря — 10% (4). Додержання такого режиму сприяє доброму перетравленню їжі і нормальному забезпеченню організму поживними речовинами. Також я намагаюся додавати кисломолочні продукти в свій раціон. Недавно я придбав собі таке кухонне приладдя як йогуртница і готую собі смачні йогурти сам.
Апетит. Коли ми їмо з задоволенням, у нас виділяється багато травних соків і з’їдена їжа добре розщеплюється. І. П. Павлов встановив, що велике соковиділення під час їди — це ї є основа апетиту.
Різноманітність їжі, різні закуски і приправи, наприклад салати, солоності, додавання до їжі невеликої кількості перцю, гірчиці,— все це сприяє збудженню апетиту. Але прислів’я: «Апетит приходить під час їди» правильне тільки почасти. Апетит корисно викликати ще до приймання їжі. Гарне оформлення страв, приваблива сервіровка стола, як підкреслював І. П. Павлов, сприяють умовнорефлекторному виділенню травних соків ще до початку їди. Це готує організм до приймання їжі — збуджує апетит.
Дизентерія і черевний тиф дуже заразні. При таких захворюваннях людей відразу відправляють у лікарню, а в квартирі, де вони живуть, роблять дезинфекцію.
Зараження глистами відбувається тоді, коли людина з’їсть якусь їжу, на яку потрапили яйця глистів. Іншими глистами, такими, як солітери, заражаються при споживанні погано прожареного або непровареного м’яса. В сирій рибі теж іноді бувають личинки глистів.
Як же запобігти кишковим та глистяним захворюванням?
Запам’ятайте: треба мити перед їжею руки, їсти чисто вимиті овочі і фрукти, тримати їжу закритою, щоб на неї не попадав пил, не сідали мухи, знищувати мух всіма способами, не пити сирої води, їсти добре проварені або прожарені м’ясо і рибу.
У нашій країні широко застосовують запобіжні щеплення проти дизентерії і черевного тифу. Вони запобігають виникненню і поширенню епідемій, які звичайно виникають улітку. Щоб запобігти глистяним захворюванням, у школах регулярно оглядають усіх учнів і призначають хворим відповідне лікування.
Лютий 4th, 2012 → 4:16 am
0