ХХI століття – час високих технологій. Ми живемо у період, коли техніка є головним помічником у житті людини. Сьогодні людство просто не уявляє своє життя без смартфонів. А оскільки попит народжує пропозицію, то кожен рік, а то й місяць, головні гіганти мобільної індустрії, Samsung і Apple, випускають все нові і нові смартфони.
У повсякденному житті сучасної людини смартфон, як і інший будь-який телефон, грає велику роль, стає просто незамінним. Адже за допомогою смартфонів життя стає легше:
– можна здійснювати покупки не виходячи з робочого кабінету;
– підтримувати цілодобовий зв’язок зі своїми знайомими;
– використовувати можливість відео дзвінків і т.д., але так було не завжди.
Тому актуальною стає проблема аналізу Android-додатків смартфонів, як невід’ємної частини життя сучасного суспільства. Сьогодні актуальним є аналіз історії смартфонів і найбільш популярних Android додатків, які широко використовуються в повсякденному житті.
Історія розвитку смартфонів і Android-додатків є короткою, але досить насиченою. Спочатку система Android була призначена для управління сенсором. Творцем Андроїд був Е. Рубін, який зі своєю командою вирішили створити (у 2003 році) власну операційну систему для мобільних пристроїв.
Розробка нової операційної системи велася в умові найсуворішої таємності: рядовий розробник не знав, що те, над чим же він працює є частиною великого або навіть грандіозного проекту. Тільки з нечисленних інтерв’ю вдалося зрозуміти, що команда Е. Рубіна працює у сфері мобільних телефонів та GPS.
Внаслідок відсутності розголосу практичної сфери діяльності компанії і відповідно реклами, сторонні інвестори не фінансували розпочатий Е. Рубіном проект.
Саме тому чином кошти у корпорації швидко закінчилися (у 2005 році). Компанію, яка знаходилась на межі банкрутства купила Інтернет-компанія Google.
Спочатку Android планувалася як гідна конкуренція смартфонам BlackBerry. Але розробляти операційну систему з самого початку – це завдання не з легких. Творцям доводилося придумувати дизайн, зручність управління, функціональну складову та ін. Відзначимо, що всі розробки були недоступні для показу звичайним користувачам.
Літературні джерела:
Параева С.А., Ганевич О.Д.. Смартфон і Android додатки: історія розвитку, особливості використання. // “Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення (випуск 14)”. – Тернопіль: Тайп, 2015. – 66 с.
Листопад 23rd, 2015 → 5:44 am
0