
СТАДІЇ ВЧИНЕННЯ УМИСНОГО ЗЛОЧИНУ. ДОБРОВІЛЬНА ВІДМОВА ВІД ДОВЕДЕННЯ ЗЛОЧИНУ ДО КІНЦЯ
У кримінальному праві розрізняють закінчений та незакінчений злочин.
Закінченим злочином визнається діяння, яке містить усі ознаки складу злочину, передбаченого статтею Особливої частини КК України.
Незакінченим злочином є готування до злочину та замах на злочин.
Готуванням до злочину є підшукування або пристосування засобів чи знарядь, підшукування співучасників або змова на вчинення злочину, усунення перешкод, а також інше умисне створення умов для вчинення злочину.
Замахом на злочин є вчинення особою з прямим умислом діяння (дії або бездіяльності), безпосередньо спрямованого на вчинення злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини КК України, якщо при цьому злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від її волі.
Кримінальне право передбачає інститут добровільної відмови від доведення злочину до кінця.
Добровільною відмовою є остаточне припинення особою за своєю волею готування до злочину або замаху на злочин, якщо при цьому вона усвідомлювала можливість доведення злочину до кінця. Особа, яка добровільно відмовилася від доведення злочину до кінця, підлягає кримінальній відповідальності лише в тому разі, якщо фактично вчинене нею діяння містить склад іншого злочину.
Добровільна відмова характеризується двома ознаками -добровільністю та закінченістю. Мотив відмови при цьому значення не має.
Керецман В. Ю., Семерак О. С.
К-36 Правознавство. Навчальний посібник – К.: Атіка, 2002.-400 с.
Липень 25th, 2010 → 10:00 pm
0